Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya    «Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях
Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

Останнє з фотогалереї

Опитування

Як, на Вашу думку змінюється соціально-економічна ситуація на території Вашого населеного пункту?

 

Інформує Мін'юст

 minjust

     Переглянути

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Картинки по запросу урядова гаряча лінія

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


Активний туризм як інноваційна діяльність районної бібліотеки Друк e-mail
Середа, 08 листопада 2017, 11:52

alt

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, милішої землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Саме краєзнавство є безцінною скарбницею збереження історичного досвіду багатьох поколінь, є тим своєрідним містком, який зв’язує покоління минулі з поколіннями сучасними і прийдешніми.

Земля рідного краю зберігає великі цінності і скарби вітчизняної історії. Це і в природі, і в будівлях, у спогадах і переказах, легендах і думах, у людях, які прославляють наш край.
Корсунь-Шевченківська центральна районна бібліотека розробила цикл туристично-краєзнавчих маршрутів під назвою «Корсунщино моя, ти прославила край іменами, подіями, датами».
На місцевому ефірному радіо «На хвилі Корсуня» щотижня працівники районної бібліотеки ведуть однойменну рубрику, де розповідають про історичне минуле й сьогодення кожного села нашого району.
Для приготування репортажу на радіо, бібліотекарі використовують матеріали з бібліотечних краєзнавчих фондів: енциклопедій, історичних довідників, місцевих краєзнавчих видань, зокрема «Малого енциклопедичного словника Корсунщини» та «Корсунського часопису».
Малюючи портрет того чи іншого населеного пункту, працівники бібліотеки рясно прикрашають свою розповідь переказами і легендами, спогадами, які зібрали і записали разом із сільськими бібліотекарями.
Такі передачі викликають неабиякий резонанс серед населення. Як стало відомо з відгуків, слухачам подобається дізнаватися багато цікавого про свою малу Батьківщину, визначні місця, звичаї і традиції наших предків, відомих уродженців, які прославили наш край. Про це також говорять їхні візити до бібліотеки, під час яких відвідувачі бажають уточнити історичні дані або дізнатися більше про населені пункти нашого району.

alt

А нещодавно бібліотека підготувала і провела справжній туристичний маршрут, який базувався на вже зібраних матеріалах. Для відвідувачів було запропоновано подорож одного дня Гарбузин – Корнилівка – Бровахи. Цікаво, що кожне село має свою історичну візитку: Гарбузин – Онуфріївський монастир, Корнилівка – пам’ятку дерев’яної архітектури Середнього Подніпров’я першої половини ХVІІІ ст. Спасо-Преображенську церкву, Бровахи – пам’ятник Матері-героїні Євдокії Лисенко та сільський музей. Гідом маршруту була провідний методист ЦРБ Наталія Неткал. Вона познайомила учасників маршруту з місцевими пам’ятками, історією кожногонаселеного пункту, біографією відомих людей-уродженців цих сіл.

alt

В Корнилівці присутні змогли поспілкуватися з старостою Наталією Баб’як, яка розповіла про сучасне життя села та його перспективи. Учасників маршруту зацікавила розповідь про історію школи та про те, що у 1980 році мати відомого космонавта Ю.Гагаріна подарувала школі яблуньку і дві берізки, які були вирощені з насіння, що побувало в космосі. Прикрашає шкільне подвір’я алея ялин, посаджена на честь тодішнього загону космонавтів.

alt

Також Наталія Іванівна поділилася радістю про сьогоднішні здобутки. На день села тут відкрито дитячий майданчик та фітнес-студію з найсучаснішими тренажерами та приладдям, чайною кімнатою для релаксації. На присутніх справила враження дегустація фіто чаїв із власноруч зібраними цілющими травами.
А після дегустації всі бажаючі змогли випробувати на собі терапію енергетикою столітнього дуба.
Дуже цікавою була зустріч з настоятелем Спасо-Преображенської церкви, протоієреєм Володимиром, який розповів історію храму, деяких ікон і дозволив оглянути околиці села з висоти дзвіниці.

alt

В мальовничих Бровахах туристів зустрів староста Олександр Назаренко та провів залами сільського музею. Всіх вразила мамина світлиця, де розміщено 10 шинелей та 10 пар чобіт братів Лисенків, яких народила Євдокія Данилівна Лисенко, виростила і провела на фронти Другої світової війни захищати Вітчизну. Усі десять повернулися до рідного дому, поранені, хтось без ніг, хтось без рук, хтось з кулями під серцем, але живими. Такий випадок був унікальним не лише в Україні, а й на теренах колишнього Радянського Союзу. У 1984 році в центрі села Бровахи було відкрито пам’ятник цій звичайній сільській жінці, жінці-матері. І тепер щороку у другу неділю травня тут відбувається обласне свято Матері.
Учасники подорожі із задоволенням посмакували пиріжками з буряком і калиною, якими люб’язно пригостила мешканка Бровах Лідія Мисько.
Серед тих, хто взяв участь у туристичному маршруті ніхто не залишився байдужим. Всі отримали багато вражень та надзвичайно яскраві емоції, зарядилися позитивною енергією та гарним настроєм і висловили бажання взяти участь у інших маршрутах, адже подорожувати рідним краєм дуже цікаво та пізнавально.

За повідомленям Корсунь-Шевченківської центральної районної бібліотеки