Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya

 

 

«Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

 • КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від
  24 липня 2018 року
                                                                                                                                            №  64
  м. Корсунь-Шевченківський

  Про скликання 31-ї сесії
  районної ради сьомого скликання

  Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 21 Регламенту роботи Корсунь-Шевченківської районної ради:
  1. Скликати 31-шу сесію районної ради сьомого скликання 29 серпня 2018 року о 10 годині в залі засідань адміністративного будинку районної ради.

  2. На розгляд сесії внести питання:
  - «Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року № 25-1/VIІ «Про районний бюджет на 2018 рік» зі змінами;
  - Про програму запобігання виникненню захворювань домашніх свиней африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів у випадку виникнення вогнища захворювання в Корсунь-Шевченківському районі на 2018-2020 роки;
  - Про хід виконання рішення районної ради від 11 серпня 2017 року № 20-2/VІI «Про затвердження Програми організації гарячого харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2017-2018 навчальний рік» за 2017-2018 навчальний рік;
  - Про хід виконання рішення районної ради від 05.08.2015 № 45-12/VI «Про Програму по ліквідації амброзії полинолистої на території Корсунь-Шевченківського району протягом 2015-2018 років» за 6 місяців 2018 року;
  - Про оренду комунального майна;
  - Інші.

  3. На сесію запросити депутатів Черкаської обласної ради Зуєнка В.Л., Веретільніка В.В., Галушко В.М.,голову та першого заступника голови райдержадміністрації, керівника апарату, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, членів колегії райдержадміністрації, міського, селищного, сільських голів, керівників окремих підприємств, установ та організацій району, представників засобів масової інформації.

  Заступник голови районної ради                        П.Т.Пустільнік

  Детальніше...
 • ОГОЛОШЕННЯ


  У зв'язку з запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з 02 липня 2018 року змінено реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів.
  Реквізити нових рахунків розташовані на Веб-сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області на офіційному сайті Державної казначейської служби України (www.treasury.gov.ua):


  Рубрика "Реквізити доходних рахунків"


  підрубрика "Реквізити рахунків для обліку доходів державного бюджету" та "Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету".

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАЙОНУ!

  В Корсунь-Шевченківському районі діє урядова програма «ДОСТУПНІ ЛІКИ» по відшкодуванню вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.
  Для отримання рецептів Вам необхідно звернутися до сімейного лікаря.

  Детальніше...

Останнє з фотогалереї

Опитування

Оцініть, будь-ласка, роботу нашого сайту та надайте пропозиції для його покращення

 

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Картинки по запросу урядова гаряча лінія

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


Тимчасова соціальна допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу Друк e-mail
П'ятниця, 02 лютого 2018, 03:00

alt

Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до якості страхового стажу, необхідного для отримання пенсії. У зв’язку з цим велика кількість українців позбавлена можливості вийти на заслужений відпочинок при досягненні пенсійного віку. З цієї причини українським урядом прийнято рішення про надання тимчасової ( в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року) соціальної допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу.

 

Призначення тимчасової допомоги.
Процедура призначення грошової допомоги регламентована постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1098 «Про Порядок призначення тимчасової державної допомоги непрацючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату». При цьому отримати допомогу можуть тільки ті, хто на момент оформлення соціальних виплат має не менше 15 років стахового стажу. Гроші будуть виплачуватися до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату.
Як пенсіонеру отримати соцдопомогу?
Для призначення тимчасової фінансової допомоги особам без необхідного пенсійного стажу, необхідно звернутися в органи соціального захисту населення за місцем прописки або за адресою фактичного проживання. До заяви на оформлення допомоги потрібно додати такі документи:
- документ, що засвідчує особу пенсіонера і його місце проживання та реєстраційний номер платника податку;
- довідку про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера – протягом 5 робочих днів);
- декларацію про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.
Якщо тимчасова грошова допомога оформляється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, до перерахованого вище списку документів необхідно додати довідку про неотриманння такої допомоги в органі соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Строки виплати тимчасової допомоги пенсіонерам.
Тимчасова фінансова допомога призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, встановленого пунктом 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за умови, що звернення за оформленням грошових виплат відбулося не пізніше, ніж через три місяці після досягнення такого віку.
Якщо терміни не були дотримані і пенсіонер звернувся в органи соцзахисту через тримісячний період, грошова допомога призначається з дня звернення за нею, тобто з дати поданя всіх необхідних документів та довідок.
Рішення про призначення пенсіонерам, яким не вистачає стажу, тимчасової допомоги або про відмову в її наданні приймається управлінням соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подачі заяви. Про відмову повідомляється письмово у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення.

Хто з пенсіонерів не отримає грошову допомогу?
Відповідно до законодавства України не всі пенсіонери, яким не вистачає трудового стажу для оформлення пенсії, мають право на отримання тимчасової фінансової допомоги від держави. Так, відповідно до пункту 12 зазначеної вище постанови, соцдопомога пенсіонерам не призначається в разі, якщо:
- особа отримує пенсію ( в тому числі соціальну), працює або веде іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;
- хто-небудь із членів сім’ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив покупку (оплату послуг) на суму понад 50 тис. гривень;
- середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
- в результаті вибіркової перевірки виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здавання в оренду житловоно приміщення (будинку), заробіток членів сім’ї, які офіційно не працевлаштовані тощо);
- у власності особи, або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 квадратних метрів на сім’ю, чи більше одного автомобіля (іншого транспортного засобу, механізму).
Однак, як і з оформленням житлової субсидії, тимчасова фінансова допомога пенсіонерам, які не мають достатнього пенсійного стажу, може призначатися всупереч деяким вищевказаним обмеженням за висновком комісії, якщо в складі сім’ї є людина з інвалідністю.
Рішення приймається після обстеження матеріально-побутових умов проживання особи, яка звернулась за призначенням такої допомоги. Оскаржити рішення соцзахисту можна в органі виконавчої влади вищого рівня або у суді.

Розмір тимчасової допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу.
Сума державної допомоги особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсійні виплати, становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Таким чином, максимальний розмір соціальних виплат пенсіонерам у 2018 році становить:
Максимальний розмір соціальних виплат українцям, яким не вистачає стажу для пенсії
Період виплати грошової допомоги Сума тимчасової допомоги, грн.
з 01.01.2018 по 30.06.2018 1373
з 01.07.2018 по 30.11.2018 1475
з 01.12.2018 по 31.12.2018 1497

Перерахунок розміру грошових виплат проводиться кожні півроку з урахуванням змін майнового стану та середньомісячного сукупного доходу одержувача допомоги.
Звертатися в управління соціального захисту населення для зміни суми раніше призначеної тимчасової допомоги через затвердження нового розміру прожиткового мінімуму немає необхідності. Спеціалісти управління самостійно проведуть перерахунок з місяця встановлення нових соцстандартів.
А ось повідомити управління про зміну обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання допомоги, необхідно не пізніше, ніж через 10 днів з моменту настання змін.

Виплата тимчасової державної соціальної допомоги.
Згідно із законодавством соцдопомога від держави виплачується в грошовій формі щомісяця на поточні рахунки в банках або через поштовий зв’язок. Вибір способу отримання виплат залишається на розсуд отримувача допомоги.


За повідомленням управління соціального захисту населення райдержадміністрації