Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya

 

 

«Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

 • ОГОЛОШЕННЯ


  У зв'язку з запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з 02 липня 2018 року змінено реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів.
  Реквізити нових рахунків розташовані на Веб-сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області на офіційному сайті Державної казначейської служби України (www.treasury.gov.ua):


  Рубрика "Реквізити доходних рахунків"


  підрубрика "Реквізити рахунків для обліку доходів державного бюджету" та "Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету".

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАЙОНУ!

  В Корсунь-Шевченківському районі діє урядова програма «ДОСТУПНІ ЛІКИ» по відшкодуванню вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.
  Для отримання рецептів Вам необхідно звернутися до сімейного лікаря.

  Детальніше...

Останнє з фотогалереї

Опитування

З яких із зазначених питань Ви хотіли б одержати більш детальну інформацію?

 

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Гідність, воля і перемога
Аграрна біржа
Державний фонд
alt
Черкаська облдержадміністрація
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд
ремонт


Весняний призов. Що варто знати? Друк e-mail
Понеділок, 12 березня 2018, 13:23

alt

«Служу народу України!». Цьогоріч тисячі призовників строкової військової служби складуть присягу на вірність народу України. Будуть серед них і корсунці, яких нині призивають на службу у Збройних Силах України. Про особливості цьогорічного весняного призову говоримо з комісаром Корсунь-Шевченківського райвійськкомату Павлом Бадюльком.

— Павле Григоровичу, як відомо, призову підлягають чоловіки від 20-ти до 27-ми років. Але чи можуть ті, кому виповнилося 18-19 років звертатися у військкомат з проханням про проходження строкової військової служби?


— Звісно, можуть. У нас уже були такі випадки, коли 19-річні хлопці за власним бажанням зверталися у військкомат.
— Зараз, коли на Сході України триває військовий конфлікт, і батьків, і самих призовників чи не найбільше хвилює питання, чи не будуть солдати відправлені в АТО. Прокоментуйте, будь ласка.
— Стосовно цього хвилювати абсолютно не варто. Наголошую — призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Цього разу корсунські призовники будуть направлені у ЗСУ, Нацгвардію, прикордонні війська, Державну спеціальну службу транспорту.
— Отримавши повістку, які мають бути подальші дії?
— Важливо прибути до призовної дільниці у вказаний у повістці строк. Якщо вона не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (з 1 березня 2018 року).
— Зважаючи на діапазон призовного віку, серед призовників можуть бути і ті, хто ще навчається (приміром, у вузі), і ті, хто вже має постійне місце роботи. Як бути їм?
— Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць. За працівниками зберігаються робоче місце та середній заробіток за умови офіційного працевлаштування, а час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.
Призовники мають ряд соціальних гарантій. Серед них і виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. грн), і перебування на повному державному утриманні. Щомісяця, залежно від військового звання та посади, їм виплачується 154-245 грн на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас отримують вихідну грошову допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 грн до 1 960 грн, залежно від військового звання і посади). Мають також право на відпустку.
— Які наслідки може мати неявка за викликом до військового комісаріату без поважних причин?
— Якщо призовник не може вчасно прибути до призовної дільниці у строк, що встановлений військовим комісаром, поважна причина повинна бути підтверджена відповідними документами. Такими причинами вважаються стихійне лихо, хвороба призовника, смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини. За порушення правил військового обліку, неявку без поважних причин, умисне зіпсування або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності (обмеженням волі на строк до трьох років).
— Які громадяни взагалі звільняються від призову?
— Від призову звільняються громадян, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби; виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів); батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів; до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; були засуджені до позбавлення (обмеження) волі; після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.
— У випадку, коли призовник отримав відстрочку від призову, які документи він має надати для підтвердження цього?
— У такому випадку призовник має подати до військового комісаріату письмову заяву призовника, довідку про склад сім’ї (форма-3), копії паспортів, свідоцтв про одруження, свідоцтв про народження дітей, документи, якими достовірно установлено, що на утриманні призовника перебувають особи, медичні документи за підписом головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, скріплені печаткою (про вагітність дружини).
Користуючись нагодою, хочу нагадати, що для тих, хто бачить себе у військовій професії, є можливість укласти контракт на проходження військової служби. До речі, зараз контрактники Корсунщини мають можливість проходити службу на території Черкаської області. Йдучи їм назустріч, районна рада розробила Програму, відповідно до якої, контрактник отримує разово заохочення у розмірі 10 тис. грн. Хотілося б, щоб не тільки районна рада, а й новоутворені громади прийняли подібні програми.

За повідомленням Корсунь-Шевченківського районного військкомату