Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya

 

 

«Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

 • КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від
  24 липня 2018 року
                                                                                                                                            №  64
  м. Корсунь-Шевченківський

  Про скликання 31-ї сесії
  районної ради сьомого скликання

  Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 21 Регламенту роботи Корсунь-Шевченківської районної ради:
  1. Скликати 31-шу сесію районної ради сьомого скликання 29 серпня 2018 року о 10 годині в залі засідань адміністративного будинку районної ради.

  2. На розгляд сесії внести питання:
  - «Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року № 25-1/VIІ «Про районний бюджет на 2018 рік» зі змінами;
  - Про програму запобігання виникненню захворювань домашніх свиней африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів у випадку виникнення вогнища захворювання в Корсунь-Шевченківському районі на 2018-2020 роки;
  - Про хід виконання рішення районної ради від 11 серпня 2017 року № 20-2/VІI «Про затвердження Програми організації гарячого харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2017-2018 навчальний рік» за 2017-2018 навчальний рік;
  - Про хід виконання рішення районної ради від 05.08.2015 № 45-12/VI «Про Програму по ліквідації амброзії полинолистої на території Корсунь-Шевченківського району протягом 2015-2018 років» за 6 місяців 2018 року;
  - Про оренду комунального майна;
  - Інші.

  3. На сесію запросити депутатів Черкаської обласної ради Зуєнка В.Л., Веретільніка В.В., Галушко В.М.,голову та першого заступника голови райдержадміністрації, керівника апарату, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, членів колегії райдержадміністрації, міського, селищного, сільських голів, керівників окремих підприємств, установ та організацій району, представників засобів масової інформації.

  Заступник голови районної ради                        П.Т.Пустільнік

  Детальніше...
 • ОГОЛОШЕННЯ


  У зв'язку з запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів з 02 липня 2018 року змінено реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів.
  Реквізити нових рахунків розташовані на Веб-сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області на офіційному сайті Державної казначейської служби України (www.treasury.gov.ua):


  Рубрика "Реквізити доходних рахунків"


  підрубрика "Реквізити рахунків для обліку доходів державного бюджету" та "Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету".

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАЙОНУ!

  В Корсунь-Шевченківському районі діє урядова програма «ДОСТУПНІ ЛІКИ» по відшкодуванню вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.
  Для отримання рецептів Вам необхідно звернутися до сімейного лікаря.

  Детальніше...

Останнє з фотогалереї

Опитування

Оцініть, будь-ласка, роботу нашого сайту та надайте пропозиції для його покращення

 

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Картинки по запросу урядова гаряча лінія

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


РЕГЛАМЕНТ районної державної адміністрації затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.02.2013 № 39

 

                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження районної

                                                                                                      державної адміністрації

                                                                                   28.02.2013 № 39

 

РЕГЛАМЕНТ
Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації

Загальні положення


1. Цей Регламент регулює організаційні та процедурні питання діяльності районної державної адміністрації (далі - райдержадміністрація).
2. Розгляд в райдержадміністрації питань, що належать до її компетенції, зокрема, щодо делегованих повноважень Корсунь-Шевченківською районною радою (далі - районна рада) проводиться головою, першим заступником голови, заступниками голови, керівником апарату райдержадміністрації (далі-заступники голови райдержадміністрації, керівник апарату), апаратом райдержадміністрації, управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами райдержадміністрації (далі - апарат та структурні підрозділи райдержадміністрації), а також консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, службами і комісіями, утвореними головою райдержадміністрації.
3. Робота райдержадміністрації є відкритою і гласною, за винятком розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом (таємна і службова).
Райдержадміністрація інформує громадськість про свою діяльність, залучає громадян до проведення перевірок, підготовки і розгляду питань, що належать до її компетенції.
Висвітлення діяльності райдержадміністрації здійснюється в порядку, передбаченому законодавством України.
4.Розподіл обов’язків між головою, заступниками голови , керівником апарату райдержадміністрації здійснюється головою райдержадміністрації не пізніше одного місяця з дня призначення його на посаду і затверджується відповідним розпорядженням райдержадміністрації.
Розподілом обов’язків визначаються:
1) повноваження і функції голови, заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації;
2) структурні підрозділи райдержадміністрації, територіальні органи виконавчої влади в районі, діяльність яких координуються та контролюється головою, заступниками голови, керівником апарату райдержадміністрації відповідно;
3) підприємства, установи, організації, щодо яких голова або відповідний заступник голови райдержадміністрації забезпечує реалізацію державної політики відповідно до законодавства України;
4) порядок заміщення голови райдержадміністрації, його заступників у разі їх відсутності.
Голова райдержадміністрації визначає обов’язки заступників голови райдержадміністрації, які:
взаємодіють із міською, селищною та сільськими радами, їх виконавчими комітетами;
очолюють консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, утворені головою райдержадміністрації для сприяння, здійснення повноважень райдержадміністрації;
беруть участь в установленому порядку в роботі органів, що утворюються райдержадміністрацією, територіальними органами виконавчої влади в районі, сесіях та засіданнях виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування;
забезпечують практичну допомогу з виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних територій, посилення контролю за вирішенням проблемних питань, підвищування рівня виконавської дисципліни, розвитку інформаційного простору в районі.
5. Структура райдержадміністрації визначається головою райдержадміністрації в межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання райдержадміністрації.
6. Положення про апарат та структурні підрозділи райдержадміністрації розробляються керівниками таких підрозділів, погоджуються із заступниками голови, керівником апарату райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків), а також начальником юридичного відділу апарату райдержадміністрації (далі - юридичний відділ) і затверджуються розпорядженням райдержадміністрації.
Планування роботи райдержадміністрації
7. Робота райдержадміністрації проводиться за перспективними (річними), поточними (квартальними), оперативними (місячними) планами (додаток 1), що затверджуються головою райдержадміністрації, та відповідно до переліку основних заходів, що будуть проводиться в районі впродовж тижня (додаток 2).
8. Планування роботи райдержадміністрації здійснюється з метою створення умов для послідовної та узгодженої діяльності її структурних підрозділів.
9. Формування планів роботи райдержадміністрації здійснюється відділом організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації за пропозиціями структурних підрозділів райдержадміністрації, інших територіальних органів виконавчої влади в районі, погодженими із заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов’язків).
Відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації на основі поданих пропозицій готує проекти річного, квартального, місячного планів роботи і після відповідного узгодження подає їх на розгляд та затвердження голові райдержадміністрації.
Перспективний (річний), поточний (квартальний), оперативний (місячний) плани роботи райдержадміністрації у триденний термін після їх затвердження надсилаються відділом документообігу та контролю електронною поштою структурним підрозділам райдержадміністрації іншим територіальним органам виконавчої влади в районі і виконкомам місцевих рад.
Планування роботи райдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється з урахуванням статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
10. Плани роботи райдержадміністрації передбачають заходи, спрямовані на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня (далі - акти законодавства), доручень Прем'єр-міністра України, державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, здійснення інших, визначених законами, а також делегованих районною радою повноважень та забезпечення реалізації державної політики України.
11. До планів роботи райдержадміністрації включаються:
актуальні питання, пов'язані із здійсненням заходів щодо соціально-економічного розвитку території або окремих її адміністративно-територіальних одиниць, функціонуванням галузей господарського комплексу та розв'язання проблем у соціальній сфері, поліпшенням діяльності місцевих органів виконавчої влади, їх взаємодії з органами місцевого самоврядування, що потребують розгляду на засіданні колегії райдержадміністрації, нараді у голови райдержадміністрації і його заступників та вжиття додаткових заходів;
перелік актів законодавства, розпоряджень райдержадміністрації, хід виконання яких розглядатиметься в порядку контролю;
основні організаційно-масові заходи, проведення яких забезпечується райдержадміністрацією або за її участю.
12. Плани повинні містити питання:
підбиття підсумків діяльності райдержадміністрації відповідно за рік, квартал, місяць з визначенням основних напрямів подальшої роботи;
діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації з виконання актів законодавства, розпоряджень райдержадміністрації.
Підготовка до розгляду діяльності структурних підрозділів райдержадміністрацій передбачає проведення комплексної або цільової перевірки стану справ відповідної структурної одиниці.
У планах роботи райдержадміністрації визначаються конкретні структурні підрозділи райдержадміністрації або посадові особи, відповідальні за здійснення запланованих заходів, а також строки їх проведення.
13. Додаткові (позапланові) питання включаються до затвердженого плану роботи райдержадміністрації за рішенням голови райдержадміністрації.
Питання виключається з плану роботи райдержадміністрації за рішенням голови райдержадміністрації на підставі доповідної записки заступника голови (відповідно до розподілу обов'язків).
14. Перспективне (річне) поточне (квартальне), оперативне (місячне) планування роботи райдержадміністрації здійснюються з урахуванням положень пункту 9 цього Регламенту.
Плани роботи райдержадміністрації затверджуються головою райдержадміністрації.
До поточного (квартального) плану роботи райдержадміністрації в обов'язковому порядку включаються питання:
про підбиття підсумків діяльності соціально-екомічного розвитку району за квартал, півріччя, дев'ять місяців, рік з визначенням основних напрямів подальшої роботи;
про роботу структурних підрозділів райдержадміністрацій, інших територіальних органів виконавчої влади в районі з виконання актів законодавства, розпоряджень облдержадміністрації та райдержадміністрації або із здійснення їх повноважень.
Обгрунтовані пропозиції до планів роботи райдержадміністрації після погодження із заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків) структурні підрозділи райдержадміністрації подають у друкованому вигляді (з обов'язковим наданням електронної версії) до відділу організаційно-кадрової роботи.
15. Тижневе планування роботи здійснюється на основі пропозицій структурних підрозділів райдержадміністрації, узгоджених заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов’язків).
Перелік основних заходів, що будуть проводиться в районі впродовж тижня, затверджений головою райдержадміністрації, надсилається відділом організаційно-кадрової роботи електронною поштою до облдержадміністраці і розміщується на офіційному веб-сайті райдержадмінісрації.
16. Контроль за виконанням переліку основних заходів, що будуть проводитися в районі впродовж тижня, здійснюється заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
17. Робота структурних підрозділів райдержадміністрації проводиться за квартальними та місячними планами, що затверджуються заступниками голови райдержадмістрації (відповідно до розподілу обов'язків).
Плани роботи структурних підрозділів райдержадміністрації розробляються з урахуванням положень цього Регламенту, завдань, визначених головою райдержадміністрації, заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків) та особистих планів роботи працівників цих підрозділів.
Відповідальність за виконання планів роботи відділів апарату райдержадміністрації та структурних підрозділів райдержадміністрації несе керівник відповідного підрозділу.

Організація роботи апарату райдержадміністрації
19.Апарат райдержадміністрації очолює керівник апарату райдержадміністрації, який організовує діяльність райдержадміністрації та спрямовує роботу апарату райдержадміністрації з питань ведення діловодства та контролю, правового, організаційного, кадрового, матеріально-технічного та іншого забезпечення роботи райдержадміністрації.
20. Відділи апарату райдержадміністрації відповідно до покладених на них завдань:
опрацьовують документи, що надходять до райдержадміністрації, готують до них аналітичні, довідкові та інші матеріали, а також проекти доручень голови і заступників голови райдержадміністрації;
здійснюють опрацювання проектів розпоряджень райдержадміністрації;
розробляють за дорученням голови райдержадміністрації проекти розпоряджень з організаційних та кадрових питань;
перевіряють за дорученням голови райдержадміністрації виконання актів законодавства, доручень Президента України, Прем’єр-міністра України, розпоряджень облдержадміністрації, іншими територіальними органами виконавчої влади в районі (з питань здійснення повноважень райдержадміністрації), структурними підрозділами райдержадміністрації;
вивчають та узагальнюють досвід роботи зазначених органів і надають практичну допомогу в розв'язанні складних проблем, розробляють пропозиції щодо удосконалення їх діяльності;
контролюють своєчасне подання доповідей, інформаційних та інших матеріалів з питань виконання актів законодавства, розпоряджень райдержадміністрації;
за дорученням голови райдержадміністрації проводять аналіз роботи органів місцевого самоврядування, в межах повноважень, і в порядку, визначеному законодавством України, надають методичну та іншу практичну допомогу з удосконалення організації їх роботи, готують пропозиції щодо взаємодії райдержадміністрації з органами місцевого самоврядування для спільного вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій;
здійснюють правове забезпечення діяльності райдержадміністрації, надають методичну та іншу практичну допомогу, спрямовану на правильне застосування, неухильне дотримання актів законодавства України посадовими особами, працівниками апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації;
готують аналітичні, інформаційні та інші матеріали з організаційних і кадрових питань, що розглядаються головою райдержадміністрації;
проводять разом із структурними підрозділами райдержадміністрації, іншими територіальними органами виконавчої влади в районі аналіз соціально-економічного і суспільно-політичного становища на відповідній території, розробляють та вносять голові райдержадміністрації пропозиції щодо його поліпшення;
здійснюють матеріально-технічне і господарсько-побутове забезпечення діяльності райдержадміністрації;
забезпечують дотримання режиму роботи в адміністративній будівлі, де розташовані структурні підрозділи райдержадміністрації, належний протипожежний стан та дотримання правил охорони праці;
забезпечують організацію приймання-передачі інформації засобами електронного зв'язку відповідно до вимог законодавства України;
забезпечують ведення діловодства та контролю в апараті райдержадміністрації;
організовують особисті прийоми громадян та розгляд їх звернень, що надійшли до райдержадміністрації;
провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, організовують та здійснюють заходи щодо забезпечення режиму секретності та контролю за його дотриманням відповідно до вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці;
виконують відповідно до цього Регламенту інші функції.
21. Відділи апарату райдержадміністрації в процесі виконання покладених завдань взаємодіють з структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами виконавчої влади в районі та з виконавчими комітетами місцевих рад.
22. Організація роботи структурних підрозділів апарату райдержадміністрації здійснюється відповідно до цього Регламенту та положення про апарат, що затверджується розпорядженням райдержадміністрації.
Організація використання робочого часу
23. Робота в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації починається з 8.00, закінчується - о 17.15 (у п'ятницю - о 16.00), обідня перерва - з 13.00 до 14.00.
В апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації ведеться щоденний табельний облік робочого часу працівників.
Про відсутність на робочому місці працівників (відрядження, хвороба та з інших поважних причин) інформується відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації.
24. Відрядження працівників здійснюється відповідно до планів роботи райдержадміністрації, згідно з викликами облдержадміністрації та інших центральних та територіальних органів виконавчої влади.
25. Порядок надання відпусток працівникам апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації регламентується Кодексом законів про працю України, законами України „Про державну службу" та „Про відпустки".

Організація чергувань у вихідні та святкові дні
26. 3 метою організаційного забезпечення діяльності райдержадміністрації та виконання невідкладної і непередбаченої роботи у вихідні та святкові дні головою райдержадміністрації запроваджується чергування заступників голови, керівника апарату райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та працівників апарату райдержадміністрації.
27. Графіки чергувань складаються відділом організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації, які надаються відповідальному черговому райдержадміністрації.
Графіки чергувань працівників структурних підрозділів райдержадміністрації складаються і затверджуються керівниками цих підрозділів.
28. Чергові заступники голови райдержадміністрації термін роботи у вихідні дні погоджують з головою райдержадміністрації.
29. Робота у вихідні та святкові дні чергових працівників райдержадміністрації компенсується згідно з чинним трудовим законодавством.

Кадрова робота
30. Кадрова робота в райдержадміністрації спрямовується на комплексне вирішення питання щодо комплектування штату апарату райдержадміністрації та керівного складу місцевих органів виконавчої влади району висококваліфікованими і компетентними працівниками.
31. Організація кадрової роботи в райдержадміністрації здійснюється відповідно до затвердженого головою райдержадміністрації річного плану, що передбачає здійснення заходів з добору, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, а також роботи з кадровим резервом.
32. Організацію кадрової роботи в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації здійснює відділ організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації, в управліннях, що мають статус юридичної особи, виконання кадрової роботи покладається, за рішенням їх керівників, на одного з працівників. Кадрова робота в райдержадміністрації проводиться відкрито і спрямовується на всебічне вивчення та врахування можливостей працівників, найбільш повне застосування їх здібностей, розвиток ініціативи, створення атмосфери заінтересованості у професійному зростанні.
Роботу щодо аналізу укомплектованості керівними кадрами підпорядкованих райдержадміністрації органів здійснює відділ організаційно-кадрової роботи та подає узагальнену інформацію заступникам голови (відповідно до розподілу обов'язків).

Пропозиції голові райдержадміністрації щодо вирішення в установленому порядку питань заміщення вакантних посад керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади в районі, державних підприємств тощо вносять заступники голови (відповідно до розподілу обов’язків).
Кандидатури для призначення на керівні посади підпорядкованих райдержадміністрації органів, внесені на розгляд голові районної державної адміністрації, мають бути погоджені заступниками голови облдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
Призначення заступників
Підготовку документів щодо кандидатів на заміщення вакантних посад для розгляду головою райдержадміністрації здійснює відділ організаційно-кадрової роботи.
Погодження призначення на посади та звільнення з посад керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій здійснюють, у встановленому порядку, заступники голови облдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків) на підставі подання голови райдержадміністрації, погодженого відповідним структурним підрозділом облдержадміністрації.
33. Прийняття на державну службу до райдержадміністрації здійснюється в установленому законодавством порядку.
Керівник апарату райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації організовують вивчення ділових і моральних якостей осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців.
Прийняття працівників на роботу до райдержадміністрації на посади, що не віднесено до категорій посад державних службовців, та звільнення їх з роботи здійснюється відповідно до законодавства України.
34. На посади передбачені номенклатурою посад працівників, які повинні мати допуск до роботи з таємними документами, можуть бути призначені лише особи, яким в установленому порядку оформлено допуск до державної таємниці.
35. На кожного прийнятого на роботу працівника оформляється особова справа.
36. Відповідальність за проведення кадрової роботи покладається на голову, керівника апарату райдержадміністрації та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.
37. В райдержадміністрації відповідно до Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 № 199, створюється кадровий резерв, що підлягає щорічному перегляду та затвердженню. З особами, зарахованими до кадрового резерву, проводиться робота, спрямована на підвищення їх кваліфікації, необхідної для роботи на відповідних посадах.
38. З метою здійснення постійного контролю за проходженням державної служби та професійними досягненнями державних службовців в райдержадміністрації проводяться в установленому законодавством порядку атестація та щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань і обов’язків.
39. Райдержадміністрація розглядає і вносить в установленому порядку пропозиції щодо нагородження державними нагородами, нагородами Кабінету Міністрів України та заохочує працівників райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління.
Для попереднього розгляду клопотань органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій про нагородження державними нагородами України, відзнаками Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою облдержадміністрації та Почесною грамотою райдержадміністрації і районної ради головою райдержадміністрації утворюється комісія з питань нагородження при райдержадміністрації, яка здійснює попередній розгляд, готує висновки розгляду порушених перед райдержадміністрацією клопотань щодо нагородження.
У разі прийняття комісією позитивного рішення щодо порушення перед Президентом України, Прем'єр-міністром України питання про нагородження, готується відповідний проект подання за підписом голови райдержадміністрації.

Організація роботи з документами
40. Організація роботи з документами в апараті райдержадміністрації здійснюється в порядку, передбаченому Інструкцією з діловодства в апараті райдержадміністрації, що розробляється відповідно до Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої, влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах; виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242.
Інструкція з діловодства в апараті райдержадміністрації затверджується розпорядженням райдержадміністрації.
Організація роботи з документами, що містять інформацію з обмеженим доступом (таємна, службова), контроль за дотриманням режиму секретності здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства.
41. Організація діловодства в апаратів райдержадміністрації забезпечується відділом документообігу та контролю апарату райдержадміністрації, який здійснює безпосередньо діловодне обслуговування, організаційно-методичну роботу, пов'язану з документами, і відповідає за організацію і правильне ведення діловодства, що здійснюється згідно з номенклатурою справ, яка щорічно до кінця поточного року переглядається та уточнюється.
42. Ведення діловодства в структурних підрозділах райдержадміністрації визначається Інструкцією з діловодства в апараті райдержадміністрації, інструкціями відповідних міністерств і відомств, цим Регламентом та власними інструктивними документами.
43. Відповідальність за стан діловодства в апараті райдержадміністрації несе керівник апарату райдержадміністрації, а в структурних підрозділах (управліннях, відділах ) райдержадміністрації — їх керівники.
44. В апараті райдержадміністрації запроваджена комп’ютерна форма реєстрації та контролю документів, з використанням реєстраційно-контрольної картки.
45. Кореспонденція, що надходить до райдержадміністрації, реєструється у відділі документообігу та контролю в день її надходження з 9.00 до 16.00. Матеріали, здані у відділ документообігу та контролю після 16.00, реєструються датою наступного дня.
Попередній розгляд вхідних документів та їх відбір для розгляду керівництвом здійснює начальник відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації. Документи подаються на розгляд керівництву в день їх надходження, а термінові - негайно.
46. Подання документів на розгляд голови райдержадміністрації, з проектом резолюцій до них, здійснюється начальником відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.
47. Керівництво райдержадміністрації за результатами розгляду документів накладає резолюцію до кожного документа, у якій зазначається прізвище виконавця (виконавців), зміст завдання, термін його виконання, дата розгляду та особистий підпис посадової особи.
48. Документи, що надходять із міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, передаються відділом документообігу та контролю для розгляду заступникам голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків), які після опрацювання повертають документи відділу документообігу та контролю для доведення їх копій до виконавців та здійснення в подальшому контролю за їх виконанням.
49. Відповідальність за своєчасне доведення документів до виконавців несе відділ документообігу та контролю.
50. Підготовка вихідних документів здійснюється за дорученням керівництва райдержадміністрації працівниками апарату та структурними підрозділами райдержадміністрації.
51. Відповідальність за зміст документа та дотримання встановлених вимог щодо його оформлення несуть посадові особи, які безпосередньо здійснювали його підготовку. На всіх вихідних документах (листах, інформаціях, доповідних записках тощо) райдержадміністрації, проставляються прізвище, ініціали та номер телефону виконавця.
Підписані документи передаються для реєстрації та відправлення до відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.
52. Відповіді на вхідні документи реєструються у встановленому порядку. Відповідь разом із копією документа передається на розгляд тому керівнику райдержадміністрації, який поставив резолюцію на документі. Якщо керівником райдержадміністрації дається доручення щодо його виконання, то вони контролюються у встановленому цим Регламентом порядку. Якщо такі доручення не давались, то відповідь разом із копією вхідного документа долучаються до відповідної справи номенклатури, про що робляться відмітки у реєстраційно-контрольних картках.
53. Проекти договорів та угод, що надійшли від підприємств, установ та організацій, стороною в яких є райдержадміністрація, підлягають опрацюванню заінтересованими структурними підрозділами райдержадміністрації (в обов'язковому порядку відділом правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату).
Підписані керівництвом райдержадміністрації договори та угоди реєструються і обліковуються у спеціальному журналі, який прошивається, нумерується та зберігається у відділі правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації.
54. При необхідності доведення змісту документа з резолюцією керівництва райдержадміністрації до всіх виконавців зазначених у резолюції, відділ документообігу та контролю апарату розмножує необхідну кількість документів із резолюцією для розсилання їх виконавцям.
Оригінали документів після виготовлення з них копій повертаються за належністю.
55. Для забезпечення виконання покладених на райдержадміністрацію завдань і функцій голова райдержадміністрації, його заступники можуть давати керівникам місцевих органів виконавчої влади доручення у межах наданих повноважень.
56. Проекти доручень голови райдержадміністрації готує відділ документообігу та контролю та в подальшому контролює їх виконання.
57. Якщо в резолюції чи дорученні керівництва райдержадміністрації зазначено декілька виконавців, то відділ документообігу та контролю надсилає документ всім виконавцям. Посадова особа, зазначена у резолюції першою, через відділ документообігу та контролю інформує керівництво райдержадміністрації про виконання доручення.
58. Райдержадміністрація має гербову печатку встановленого зразка та інші печатки і штампи, необхідні для забезпечення її діяльності.
Порядок використання, місце зберігання, відповідальна особа за зберігання гербової печатки та перелік осіб, підписи яких скріплюються гербовою печаткою, порядок обліку, зберігання та використання інших печаток і штампів затверджується розпорядженням райдержадміністрації.

Організація роботи з контролю за виконанням документів
59. Завдання контролю за виконанням документів є забезпечення повного, своєчасного та якісного їх виконання.
60. Відповідальність за організацію і стан контролю виконання документів несе голова, його заступники (відповідно до розподілу обов'язків), керівник апарату, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Координацію роботи з контролю за виконанням документів здійснює керівник апарату райдержадміністрації. Контроль за виконанням документів по суті питань, з яких вони прийняті, покладається на заступників голови райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, згідно з їх компетенцією та голів виконкомів місцевих рад з питань делегованих повноважень органів виконавчої влади.
61. Якщо контроль за виконанням документа покладено на декількох осіб або виконання документа доручено декільком виконавцям, то координація роботи щодо виконання документа здійснюється особою, зазначеною в документі чи резолюції першою, у випадках, коли документом або резолюцією не обумовлено інше. Така особа вважається головним виконавцем документа, їй надається право уточнення завдання чи резолюції, скликання співвиконавців, підписання відповідей, узагальнюючих матеріалів, звітів або інформації про виконання документа.
При підготовці відповідей на контрольні документи з резолюціями, в яких зазначено декілька виконавців, інформація надається головному виконавцю (першому в резолюції або визначеному здійснювати збір) не пізніше ніж за 2 дні до терміну, вказаного в документі або визначеного в резолюції.
62. Контроль здійснюється за виконанням усіх зареєстрованих документів, в яких установлено завдання, термін виконання, а також виконання яких підлягає обов'язковому контролю або які містять питання, що потребують вирішення.
Обов'язковому контролю підлягає виконання завдань, визначених актами законодавства, Президента України, Прем'єр-міністра України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації, райдержадміністрації, розгляд звернень комітет Верховної Ради України, запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад, рішення колегіального органу, запити на інформацію.
63. Контроль за своєчасним виконанням завдань, визначених актами законодавства, Президента України, Прем’єр-міністра України, розпорядженнями і дорученнями голови облдержадміністрації та райдержадміністрації, рішеннями колегії облдержадміністрації та райдержадміністрації, а також за розглядом звернень комітетів Верховної Ради України, запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад здійснюється відділом документообігу та контролю апарату райдержадміністрації, за розглядом звернень громадян - спеціалістом по роботі зі зверненнями громадян відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації, за проходженням документів в апараті райдержадміністрації - відділом документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.

64. Для здійснення контролю за виконання актів законодавства, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, доручень і розпоряджень голови облдержадміністрації та райдержадміністрації розробляється, у разі потреби, план контролю, в якому визначаються:
проміжні контрольні строки виконання завдань;
структурні підрозділи райдержадміністрації, що відповідають за організацію виконання окремих завдань;
структурний підрозділ, що забезпечує координацію роботи з організації та контролю за виконанням документа.
План контролю погоджується в частині термінів виконання відділом документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.
66. Доцільність розроблення плану контролю визначають заступники голови, керівник апарату райдержадміністрації(відповідно до розподілу обов'язків).
Контроль за виконанням актів законодавства, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, доручень голови, розпоряджень облдержадміністрації та райдержадміністрації, розглядом звернень комітетів Верховної Ради України, запитів і звернень народних депутатів України та депутатів місцевих рад здійснюється шляхом:
аналізу та узагальнення у визначені строки письмової інформації про стан виконання документів у цілому або окремих установлених ними завдань, що надходять від виконавців;
систематичного аналізу статистичних та інших даних, що характеризують стан виконання документів;
проведення періодичної комплексної або цільової перевірки організації та стану виконання завдань безпосередньо на місцях;
розгляд питань діяльності (звітування) виконавців на засіданнях колегії райдержадміністрації, нарадах у голови райдержадміністрації, його заступників.
Оперативно-технічний контроль за станом реагування, строками, відповідністю форм виконання вимогам документів і резолюцій забезпечує відділ документообігу та контролю апарату райдержадміністрації, а секретних документів та службових документів з грифом «Для службового користування» - особа, на яку покладені обов’язки з режимно-секретної роботи в райдержадміністрації.
67. Взяття документа на контроль здійснюється на підставі резолюції голови райдержадміністрації, його заступників.
68. Строки можуть бути типовими або індивідуальними. Типові строки виконання документів установлюються законодавством, індивідуальні строки - головою райдержадміністрації, його заступниками.
69. Строки виконання внутрішніх документів обчислюються в календарних днях, починаючи з дати підписання (реєстрації), а вхідних - з дати надходження (реєстрації).
Якщо останній день строку виконання документа припадає на неробочий день, останнім, днем строку виконання документа вважається перший день після неробочого дня.
Якщо завдання потребує термінового виконання, обов'язково зазначається конкретний кінцевий строк виконання.
Індивідуальний строк виконання документа може бути змінено лише за вказівкою посадової особи, яка його встановила, а у разі відсутності - посадовою особою, яка її заміщає.
При неможливості виконання завдання в установлений термін виконавець вносить не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення встановленого строку у визначеному порядку подання про перенесення терміну з обґрунтуванням причин, що унеможливлюють вчасне виконання завдання.
Пропозиції щодо продовження терміну виконання документа органу влади вищого рівня, центрального органу виконавчої влади подаються за 7 днів до закінчення встановленого строку. Якщо термін виконання документа менше ніж 7 днів - за 1 день до встановленого строку.
У разі неможливості виконання доручень голови та розпоряджень райдержадміністрації в установлені строки виконавцем, не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення встановленого строку, подаються голові райдержадміністрації через відділ документообігу та контролю апарату аргументовані пропозиції про перенесення терміну виконання документа.
Відділ документообігу та контролю після подовження терміну виконання документа готує і направляє виконавцю інформацію щодо перенесення терміну виконання документа.
Документи без зазначення строку виконання виконуються не пізніше ніж за 30 календарних днів, а документи з позначкою “терміново” - протягом 7 робочих днів від дати підписання документа. У цьому разі для підготовки резолюції до документа надається один день. Строки виконання депутатських звернень і запитів установлені відповідними актами законодавства.
70. Інформацію (звіт) про стан виконання документів, що подається до облдержадміністрації, інших органів виконавчої влади вищого рівня, підписує голова райдержадміністрації, його заступники (відповідно до розподілу обов'язків).
71. Зняття з контролю документа проводиться на підставі письмового звіту керівника відповідного органу або іншого документа, що підтверджує його виконання, за письмовою згодою голови райдержадміністрації, його заступників (відповідно до розподілу обов'язків), документи з типовими строками виконання знімаються за рішенням відділом документообігу та контролю.
72. Документи вважаються виконаними, якщо повністю і вчасно вирішено всі поставлені в них і в резолюціях щодо їх виконання завдання, у разі потреби, надана відповідь по суті.
Днем виконання завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України та дорученнями Прем'єр-міністра України, звернень комітетів Верховної Ради України, запитів і звернень народних депутатів України та депутатів місцевих рад вважається день реєстрації в установі вихідних документів, що містять інформацію про виконання відповідних завдань.
73. Зняти документ з контролю може лише посадова особа, яка поставила його на контроль, зокрема:
доручення голови та розпорядження облдержадміністрації - голова облдержадміністрації;
доручення голови та розпорядження райдержадміністрації - голова райдержадміністрації.
Зняття з контролю виконаних документів органів влади вищого рівня, центральних,органів виконавчої влади здійснюється:
довгострокових із вимогою періодичного інформування - на підстав наданої письмової інформації до органу влади вищого рівня, центрального органу виконавчої влади (посадовій особі), що надав завдання, із пропозиціями про зняття з контролю як виконаних чи таких, що втратили актуальність. У разі згоди на зняття з контролю документа або окремого завдання, в місячний термін відповідним органом надсилаються погоджені пропозиції про зняття;
документ із вимогою одноразового інформування - на підстав письмової інформації за підписом голови райдержадміністрації, його заступників, чи іншого документа, що підтверджує його виконання;
після погодження на зняття з контролю та відмітки «До справи» виконані документи разом із інформацією про виконання передаються до загального відділу для формування у справи.

Порядок внесення та розгляду проектів розпоряджень
райдержадміністрації

74. Голова райдержадміністрації на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень, за власною ініціативою видає одноособово розпорядження райдержадміністрації.
75 Проекти розпоряджень райдержадміністрації (далі - проекти розпоряджень) готують структурні підрозділи райдержадміністрації, а також територіальні органи виконавчої влади в районі (далі - інші органи).
У разі, коли розроблення проекту розпорядження доручено кільком структурним підрозділам, або іншим органам, головним розробником є виконавець, зазначений першим.
76. Головний розробник визначає посадову особу (не нижче начальника відділу), яка є відповідальною за розроблення та опрацювання проекту розпорядження, і, у разі необхідності, надає пояснення щодо змісту даного документа при його опрацюванні з метою погодження.
Головний розробник самостійно визначає заінтересовані структурні підрозділи райдержадміністрації, та інші органи, виходячи зі змісту основних положень проекту розпорядження та відповідно до вимог цього Регламенту.
Головний розробник організовує, спрямовує і координує роботу заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації та інших органів з розроблення проекту розпорядження, вживає вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей у їх позиціях щодо проекту розпорядження проводить консультації, узгоджувальні наради, робочі зустрічі тощо, отримує від них інформаційно-аналітичні та інші необхідні матеріали.
Заінтересовані структурні підрозділи райдержадміністрації, інші органи за зверненням головного розробника у визначений ним строк беруть участь в опрацюванні та погодженні проекту розпорядження.
77. Проекти розпоряджень підлягають обов'язковому погодженню із заінтересованими структурними підрозділами райдержадміністрації, а в разі потреби - з іншими органами.
Проекти розпоряджень погоджуються шляхом їх візувань на зворотному боці останнього аркуша розпорядження та в протоколі підготовки проекту розпорядження. При цьому зазначається посада, ініціали і прізвище особи, яка візує проект розпорядження, а також дата візування.
78. Проекти розпоряджень візуються на зворотньому боці останнього аркуша посадовими особами райдержадміністрації:
З основної діяльності:
першим заступником голови райдержадміністрації;
заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків);
керівником апарату райдержадміністрації;
головним розробником (керівником установи, якою здійснювалася підготовка проекту);
начальником відділу документообігу та головним спеціалістом цього відділу, який відповідає за контроль (у разі визначення у розпорядженні термінів виконання завдань або строків інформування про виконання завдань);
начальником відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації.

З кадрових питань:
першим заступником голови райдержадміністрації;
заступником (заступниками) голови райдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків;
керівником апарату райдержадміністрації;
начальником відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації;
головним спеціалістом відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації, який створив документ;
начальником відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації;
начальником відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації;
іншими посадовими особами, яких стосується документ.
79. Заінтересовані структурні підрозділи , інші органи, не визначені у п. 78 цього Регламенту візують (погоджують) проекти розпоряджень у протоколі підготовки проекту розпорядження.
Візування проектів розпоряджень, що мають гриф секретності «Таємно» і «Цілком таємно” здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці.
Якщо заінтересовані структурні підрозділи райдержадміністрації, інші органи не висловили свої позиції щодо проекту розпорядження у визначений головним розробником строк, такий проект вважається погодженим без зауважень.
80. За результатами погодження проекту розпорядження головним розробником готується довідка про погодження (додаток 5), у якій зазначаються заінтересовані структурні підрозділи райдержадміністрації, інші органи, що:
погодили проект розпорядження без зауважень;
висловили зауваження та пропозиції, ураховані головним розробником;
висловили зауваження та пропозиції, не враховані головним розробником;
не висловили своєї позиції щодо проекту розпорядження.
Довідка про погодження може не готуватись у разі коли проект розпорядження стосується кадрових, організаційних (внутрішніх) питань діяльності райдержадміністрації.
81.Неврегульовані розбіжності в позиціях заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації та інших органів щодо проекту розпорядження оформляються головним розробником у вигляді протоколу узгодження позицій (додаток 6), який підписує керівник структурного підрозділу райдержадміністрації, іншого органу, що є головним розробником.
Неврегульовані розбіжності щодо проекту розпорядження розглядає заступник голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків), який приймає рішення про врахування або відхилення зауважень. При цьому заступник голови райдержадміністрації може внести на розгляд голови райдержадміністрації проект розпорядження з розбіжностями і додаванням довідки про такі розбіжності та пропозиціями щодо їх усунення.
82. Головний розробник готує пояснювальну записку до проекту розпорядження (додаток 7), що повинна містити необхідні розрахунки, обґрунтування і прогнози соціально-економічних та інших результатів реалізації виданого розпорядження.
До пояснювальної записки, в разі потреби, можуть додаватися інформаційно-довідкові матеріали (таблиці, графіки тощо).
Загальний обсяг пояснювальної записки не повинен перевищувати чотирьох аркушів.

Пояснювальна записка не подається до проектів розпоряджень із кадрових питань, щодо виділення коштів відповідно до затвердженого районного бюджету, внесення змін до складу комісії, робочої групи або з інших організаційних питань.
Подання пояснювальної записки до проектів розпоряджень, що мають ознаки нормативно-правових актів (у тому числі регуляторних), є обов'язковим.
83. У разі коли проект розпорядження, що готується, передбачає зміни або доповнення до інших розпоряджень, такі зміни або доповнення включаються в текст проекту або подаються у вигляді проекту окремого розпорядження одночасно з основним проектом. До таких проектів розпоряджень додається порівняльна таблиця (додаток 8), в якій зазначаються положення (норми) розпорядження, що є чинними, а також пропозиції стосовно викладення їх у новій редакції.
84. У разі проведення публічного обговорення проекту розпорядження головний розробник вносить його разом з довідкою, із зазначенням осіб, які були залучені до такого обговорення, його результатами, а також рішення щодо врахування пропозицій чи обґрунтування їх відхилення в цілому або частково.
85. Проекти розпоряджень нормативно-правового характеру, з питань, що стосуються функціонування місцевого самоврядування чи інтересів територіальних громад, підлягають погодженню в установленому порядку з органами місцевого самоврядування.
У разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно-територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій.
Нормативні положення та завдання суб’єктам відносин, передбачені у проекті розпорядження, повинні бути конкретними і реальними, спрямованими на досягнення в найкоротший строк визначеної мети та містити, в разі потреби, перелік виконавців і строки виконання завдань.
У проекті розпорядження можуть передбачатися, у разі потреби, проміжні контрольні строки інформування райдержадміністрації про хід виконання встановлених завдань.
Проекти розпоряджень, що мають ознаки нормативно-правових актів, оприлюднюються на офіційному веб-сайті райдержадміністрації не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх подання на підпис голові райдержадміністрації.
86. Проекти розпоряджень з питань соціально-економічного розвитку у разі потреби попередньо обговорюються на засіданнях колегії райдержадміністрації.
87. У разі розроблення проекту розпорядження райдержадміністрації, що має ознаки регуляторного акта, головним розробником готується аналіз регуляторного впливу відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308.
Кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», не пізніше п'яти робочих днів із дня оприлюднення повідомленню про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
За результатами оприлюднення проекту розпорядження, що має ознаки нормативно-правового акта, головний розробник складає довідку про результати оприлюднення зазначеного проекту розпорядження, у якій зазначаються пропозиції та зауваження, що надійшли в процесі його оприлюднення.
Пропозиції та зауваження, що надійшли в процесі оприлюднення проекту розпорядження розглядаються головним розробником, узагальнюються та враховуються під час доопрацювання проекту.
Якщо за результатами опрацювання пропозицій та зауважень до проекту розпорядження було внесено зміни, такий проект підлягає повторному погодженню.
Проекти розпоряджень, що є регуляторними актами, підлягають обов'язковому погодженню в порядку, визначеному Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
88. За дорученням голови райдержадміністрації, керівника апарату райдержадміністрації опрацювання внесеного проекту розпорядження проводиться в апараті райдержадміністрації та, в разі потреби, здійснюється редагування його тексту.
89. Строк опрацювання проекту розпорядження в апараті райдержадміністрації не повинен перевищувати 15 робочих днів. Зазначений строк може бути продовжено на обґрунтоване прохання посадової особи апарату райдержадміністрації.
90. Проекти розпоряджень підлягають обов'язковій правовій експертизі відділом правового забезпечення та розгляду звернень громадян.
Проект розпорядження, у тексті якого містяться посилання на нормативно-правові акти, подається для проведення правової експертизи разом із текстами зазначених актів.
91.Відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації опрацьовує поданий проект розпорядження, зокрема проводить його правову експертизу, вносить правки, пов'язані з приведенням проекту розпорядження відповідно до вимог нормопроектувальної техніки, а також, у разі потреби, редагує проект розпорядження.
Відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації під час проведення правової експертизи:
перевіряє проект розпорядження на відповідність Конституції, законам України, іншим актам законодавства, вимогам, установленим цим Регламентом, а також повноту погодження із заінтересованими органами;
оцінює ефективність обраного правового шляху врегулювання проблеми.
У разі коли проект розпорядження подано до апарату райдержадміністрації з порушенням визначених у цьому розділі вимог, відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян доповідає про це керівнику апарату райдержадміністрації, який у дводенний строк супровідним листом за своїм підписом (додаток 9) повертає головному розробнику проект розпорядження та матеріали до нього.
У разі виявлення невідповідності проекту розпорядження чи його окремих положень актам законодавства відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян готує зауваження до такого проекту та повертає його на доопрацювання суб’єкту правової ініціативи з відповідними пропозиціями. У разі не усунення недоліків у проекті розпорядження шляхом доопрацювання, відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян готує висновок (додаток 10).
92. Після проведення правової експертизи проекти розпоряджень надаються для опрацювання до відділу документообігу та контролю апарату.
93. Головний спеціаліст відділу документообігу та контролю апарату здійснює опрацювання проектів розпоряджень при визначенні в них термінів виконання завдань або строків інформування про виконання.
94. Якщо під час опрацювання проекту розпорядження виявлено необхідність у внесенні до нього істотних змін, проект повертається на доопрацювання та для повторного погодження. Погоджений проект розпорядження подається на підпис голові райдержадміністрації начальником відділу документообігу та контролю апарату райдержадміністрації.
95. Розпорядження райдержадміністрації не нормативного характеру набирають чинності з моменту їх видання, якщо самими розпорядженнями не встановлено більш пізній строк набрання чинності.
Розпорядження райдержадміністрації нормативного характеру підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції згідно з Положенням про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року №. 731 (зі змінами).
Розпорядження райдержадміністрації нормативного характеру набирають чинності з моменту реєстрації, якщо самими актами не встановлено більш пізній строк введення у дію.
Розпорядження райдержадміністрації, що стосуються прав і обов'язків громадян або мають загальний характер, підлягають оприлюдненню і набирають чинності з моменту оприлюднення, якщо самими актами не встановлено більш пізній строк набрання чинності.
Додатки до розпоряджень райдержадміністрації є невід'ємною частиною таких розпоряджень і підписуються керівником апарату райдержадміністрації.
96. Розпорядження райдержадміністрації надсилаються виконавцям та іншим заінтересованим органам, підприємствам, установам та організаціям, посадовим особам згідно з протоколом розсилки та «оприлюднюються на офіційному сайті райдержадміністрації в установленому порядку.
Головний розробник забезпечує, відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», здійснення відстеження результативності прийнятого розпорядження.
Оригінали розпоряджень райдержадміністрації засвідчуються гербовою печаткою районної державної адміністрації, копії розпоряджень — печаткою загального відділу.

Публічне обговорення проекту розпорядження райдержадміністрації
97. Проект розпорядження, що стосується життєвих інтересів широких верств населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці, прав, свобод і законних інтересів громадян, передбачає затвердження регіональних програм економічного, соціального, культурного розвитку, а також має важливе соціально-економічне значення для її розвитку, може бути винесено для публічного обговорення на будь-якому етапі підготовки шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації або доведення до відома населення в інший спосіб.
98. Рішення про проведення публічного обговорення проекту розпорядження приймає голова райдержадміністрації на підставі пропозиції головного розробника або за власною ініціативою.
Пропозиція щодо проведення публічного обговорення проекту розпоряджень повинна містити обгрунтування необхідності обговорення та інформацію про джерела фінансування його проведення, стислий зміст, мету та очікувані результати прийняття розпорядження.
Пропозиція підписується головним розробником та візується керівниками заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів.
До пропозиції додаються проект розпорядження, погоджений керівником органу, що є головним розробником, і план проведення публічного обговорення.
У плані проведення публічного обговорення зазначаються:
верстви та групи населення, які повинні взяти учать в обговоренні;
результати, яких необхідно досягти;
заходи, що потрібно здійснити в ході обговорення;
строк проведення обговорення.
Проект розпорядження, що має ознаки регуляторного акта, оприлюднюється в порядку та у спосіб, що передбачені статтями 9, 12, 13 і 20 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Організація проведення публічного обговорення покладається на головного розробника.
Головний розробник подає до сектору з питань внутрішньої політики та забезпечення доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації проект розпорядження разом із планом проведення публічного обговорення, обгрунтуванням необхідності його прийняття, інформацією про контактні телефони та адресу головного розробника.
Публічне громадське обговорення проекту розпорядження проводиться відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996.
99. Пропозиції та зауваження, що надійшли в процесі публічного обговорення проекту розпорядження, розглядаються головним розробником, узагальнюються та враховуються під час доопрацювання проекту.
100. Доопрацювання проекту розпорядження за результатами обговорення може бути підставою для звернення головного розробника щодо продовження строку внесення такого проекту до райдержадміністрації.

Організація перевірок
101. Перевірки роботи (вивчення стану справ) структурних підрозділів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування (з питань делегованих повноважень) здійснюються згідно з планом роботи райдержадміністрації та за дорученням керівництва райдержадміністрації і можуть мати як комплексний характер, так і здійснюватися з окремого питання або на виконання окремих документів.
102. Структурні підрозділи райдержадміністрації та територіальні органи виконавчої влади в районі вносять пропозиції щодо перевірок місцевого самоврядування (з питань делегованих повноважень) до плану роботи райдержадміністрації.
103. Для здійснення комплексних перевірок роботи структурних підрозділів райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування (з питань делегованих повноважень) за погодженням з керівником апарату райдержадміністрації відділом організаційно-кадрової роботи утворюється робоча група, до складу якої включаються відповідальні працівники апарату,структурних підрозділів райдержадміністрації та, відповідно до мети перевірки, визначається перелік питань, яким встановлюються завдання членам робочої групи.
104. Під час проведення комплексної перевірки робочу групу райдержадміністрації, як правило, очолює працівник відділу організаційно-кадрової роботи у разі проведенні перевірок з окремих питань керівником робочої групи може бути інша посадова особа райдержадміністрації.
105. За одну добу до здійснення комплексної перевірки на місцях керівник робочої групи проводить інструктивну нараду з членами робочих групи, визначає мету та завдання перевірки, знайомить з переліком питань для вивчення стану справ тощо.
106. У триденний термін після закінчення перевірки кожний з членів робочої групи подає до відділу організаційно-кадрової роботи аналітичну довідку за напрямами вивчення стану справ обсягом не більше 2-3 аркушів, підписаний та завізований керівником відділу апарату або структурного підрозділу райдержадміністрації, де він працює.
Довідка обов'язково повинна містити основні показники, аналітичні матеріали, порівняльні оцінки, висновки та пропозиції щодо поліпшення стану справ у відділі, управлінні чи органі місцевого самоврядування району.
107. Керівник робочої групи організовує узагальнення матеріалів і підготовку доповідної записки голові райдержадміністрації за результатами перевірки.
108. Здійснення позапланових перевірок роботи структурних підрозділі райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування (з питань делегованих) проводиться за окремим дорученням голови райдержадміністрації.

Участь у засіданнях колегій структурних підрозділів райдержадміністрації, сесіях та виконкомах місцевих рад
109. 3 метою забезпечення виконання Закону України „ Про місцеві державні адміністрації” в частині спрямування підрозділу райдержадміністрацій та здійснення контролю за їх діяльністю сприяння у здійсненні органами місцевого самоврядування делегованих повноважень та контролю за цією діяльністю, розгляду та врахування пропозицій депутатів і посадових осіб органів місцевою самоврядування, в райдержадміністрації забезпечується участь заступників голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов’язків) у засіданнях колегії структурних підрозділів райдержадміністрації; заступників голови райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації - в засіданнях сесій та виконкомах місцевих рад.
Участь керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, інших територіальних органів виконавчої влади в районі в засіданнях сесій та виконкомах місцевих рад погоджується з керівником апарату райдержадміністрації. При їх визначенні враховується галузева тематика питань, що виносяться на розгляд.

110. Основні завдання представників райдержадміністрації - безпосередня участь в обговоренні питань порядку денного з метою виконання
актів законодавства, сприяння виконанню державних та регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку району, зміцнення матеріальної і фінансової бази місцевого самоврядування, формування рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на засадах відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність, верховенства права, пріоритетності прав людини, поєднання державних і місцевих інтересів.
111. Звіт про участь представника райдержадміністрації у засіданні сесії чи виконавчих комітетів місцевих рад подається до відділу організаційно-кадрової роботи для опрацювання.
112. Щоквартально інформація щодо участі в засіданнях колегій структурних підрозділів райдержадміністрації, сесіях та виконкомах місцевих рад заступників голови райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, інших територіальних органів виконавчої влади узагальнюється відділом організаційно-кадрової роботи, аналізується активність та ефективність діяльності, надання реальної практичної допомоги та подається голові райдержадміністрації.
Організація розгляду звернень громадян та проведення особистого
прийому громадян
113. Райдержадміністрація організовує в установленому порядку розгляд звернень громадян - пропозицій (зауважень), заяв (клопотань), скарг відповідно до Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
Діловодство за зверненнями громадян ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348.
114. Порушені у зверненнях громадян питання розглядаються головою райдержадміністрації або заступниками голови райдержадміністрації, відповідно до розподілу обов'язків. За їх дорученням порушені питання розглядають керівники структурних підрозділів райдержадміністрацій, виконкомів місцевих рад, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в районі, установ, підприємств, організацій та за результатами розгляду надають відповіді заявникам.
Звернення громадян, що надходять безпосередньо до структурних підрозділів райдержадміністрації, розглядаються керівниками цих структурних підрозділів.
115. Особистий прийом громадян проводить голова райдержадміністрації, його заступники, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації згідно з графіком, що повинен містити інформацію про дні і години прийому.
Графік особистого прийому громадян затверджується розпорядженням райдержадміністрації та оприлюднюється на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, через засоби масової інформації.
Виїзні прийоми громадян проводяться посадовими особами райдержадміністрації відповідно до графіка, затвердженого головою райдержадміністрації або його першим заступником.
116. Спеціаліст по роботі із зверненнями громадян відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації аналізує щоквартальну роботу з розгляду таких звернень, узагальнює пропозиції, що містяться в них, розробляє рекомендації, спрямовані на усунення причин виникнення обґрунтованих скарг і зауважень громадян, контролює вирішення порушених у них питань.

Організація правового забезпечення діяльності райдержадміністрації
117. Правове забезпечення діяльності райдержадміністрації, а також надання методичної та іншої практичної допомоги з правових питань здійснює відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації (далі відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян).
Відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації підпорядковується керівнику апарату райдержадміністрації.
118. У своїй діяльності відділ керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, міжнародними договорами України, іншими нормативно-правовими актами, розпорядженнями райдержадміністрації.
З питань організації та проведення правової роботи відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян керується актами Міністерства юстиції України.
119. Основними завданнями відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян є:
правове забезпечення діяльності райдержадміністрації та її апарату;
організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування і неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів працівниками апарату райдержадміністрації, структурними підрозділами, та іншими посадовими особами райдержадміністрації під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків;
представлення інтересів райдержадміністрації в судах;
підготовка інформаційних, довідкових та інших матеріалів з питань
застосування законодавства.
120. Відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян відповідно до покладених на нього завдань:
організовує та бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики у відповідній сфері, правильного застосування законодавства України в райдержадміністрації, на підприємствах, установах, організаціях, що належить до сфери її управління, в представленні інтересів райдержадміністрації в судах;
розробляє та бере участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції райдержадміністрації;
перевіряє відповідність законодавству і міжнародним договорам України проектів розпоряджень райдержадміністрації та інших актів, що подаються на підпис голові райдержадміністрації, погоджує їх за наявності віз відповідного заступника голови райдержадміністрації, керівника органу - суб'єкта правової ініціативи та керівників заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації;
проводить правову експертизу проектів нормативно-правових актів райдержадміністрації, за результатами якої готує висновки за формою, затвердженою Міністерством юстиції України, погоджує їх за наявності віз відповідного заступника голови райдержадміністрації, керівника органу - суб'єкта правової ініціативи та керівників заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації;
визначає розпорядження райдержадміністрації, що є нормативно-правовими актами і підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Міністерством юстиції України;
переглядає разом із структурними підрозділами райдержадміністрації нормативно-правові акти та інші документи з питань, що належать до його компетенції, з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства;
разом з іншими відділами апарату райдержадміністрації узагальнює практику застосування законодавства у відповідних галузях і сферах діяльності райдержадміністрації, готує пропозиції щодо його вдосконалення, подає їх на розгляд голові райдержадміністрації для вирішення питання щодо підготовки проектів нормативно-правових актів та інших документів, внесення їх в установленому порядку до державного органу, уповноваженого приймати такі акти;
організовує роботу, пов'язану з укладенням договорів (контрактів), бере участь у їх підготовці та здійсненні заходів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань, забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів райдержадміністрації, а також погоджує (візує) проекти договорів за наявності погодження (візи) відповідного заступника голови райдержадміністрації та керівників заінтересованих структурних підрозділів райдержадміністрації;
організовує претензійну та позовну роботу, здійснює контроль за її проведенням;
надає методичну допомогу працівникам апарату райдержадміністрації та керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації щодо правильного застосування норм законодавства під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків;
виконує інші функції з правового забезпечення діяльності райдержадміністрації відповідно до цього Регламенту та положення про відділ правового забезпечення та розгляду звернень громадян.
121. Начальник відділу правового забезпечення та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації :
здійснює керівництво роботою відділу, забезпечує виконання завдань, покладених на відділ;
розподіляє посадові обов'язки між працівниками відділу;
бере участь у нарадах і засіданнях, що проводяться в райдержадміністрації;
організовує роботу працівників відділу, дає відповідні доручення щодо виконання покладених на відділ завдань, вносить пропозиції стосовно заохочення працівників та притягнення їх до відповідальності згідно із законодавством.

Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, служби і комісії райдержадміністрації
122. Для сприяння здійсненню повноважень райдержадміністрації розпорядженням райдержадміністрації утворюються консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби - ради, комісії, колегії, робочі групи тощо (далі - консультативні органи).
Завдання, функції та персональний склад консультативних органів визначає голова райдержадміністрації.
123. У своїй діяльності консультативні органи райдержадміністрації керуються Конституцією України, Законом України „ Про місцеві державні адміністрації” та іншими актами законодавства, розпорядженнями райдержадміністрації.
124. Проекти розпоряджень щодо створення консультативних органів, їх ліквідації, внесення змін і доповнень до персонального складу або з інших питань готуються структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами виконавчої влади в районі, які здійснюють організаційне та матеріально-технічне забезпечення таких органів.
125. Примірне положення про консультативно-дорадчі та інші допоміжні органи райдержадміністрації, а також порядок їх утворення визначаються розпорядженням райдержадміністрації.
126. У структурних підрозділах райдержадміністрації зазначені органи утворюються згідно із наказами керівників, якщо це передбачено положенням про відповідний структурний підрозділ райдержадміністрації, за погодженням із заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
127. Для узгодженого розгляду питань, що належать до компетенції райдержадміністрації, обговорення найважливіших напрямів її діяльності, утворюється колегія райдержадміністрації (далі - колегія) у складі голови райдержадміністрації (голова колегії), його заступників, керівника апарату, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.
128. До складу колегії можуть входити за згодою керівники територіальних органів виконавчої влади в районі та посадові особи органів місцевого самоврядування.
129. До складу колегії можуть бути включені за пропозицією громадських організацій, підприємств, установ та організацій їх представники.
130. Засідання колегії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш, як дві третини загальної кількості її членів.
Засідання колегії проводяться відповідно до плану роботи райдержадміністрації, позачергові - у міру потреби.
Тематика й терміни розгляду питань на засіданнях колегії райдержадміністрації визначаються на підставі актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів державної виконавчої влади вищого рівня, регіональних програм, показників програми соціально-економічного та культурного розвитку району тощо.
131. Рішення колегії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого. В окремих випадках за рішенням головуючого може бути застосована процедура таємного голосування. Думка відсутнього члена колегії з питань порядку денного засідання подана у письмовій формі, розглядається на засіданні колегії і враховується під час голосування.
132. Рішення колегії оформляється протоколом, що підписує голова колегії і є підставою для видання ним відповідного розпорядження.
У разі проведення спільних засідань колегії двох і більше органів виконавчої влади, інших дорадчих органів приймаються спільні рішення.
Рішення спільних засідань колегії оформлюються протоколами, що підписуються головами відповідних колегій, органів виконавчої влади, апаратом або іншими органами.
133. Апарат райдержадміністрації здійснює організаційне забезпечення засідань колегії.
134. У своїй роботі колегія керується Положенням про колегію районної державної адміністрації,затвердженим розпорядженням райдержадміністрації від 15.12.2011 № 404 та цим Регламентом.

Порядок підготовки та проведення нарад
135. Наради є організаційною формою діяльності, що забезпечує оперативний розгляд та вирішення питань, що належать до повноважень райдержадміністрації.
136. Ініціаторами нарад та інших заходів в райдержадміністрації можуть бути: голова райдержадміністрації, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації за погодженням з заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
137. Наради та інші заходи проводяться головою райдержадміністрації, заступниками голови райдержадміністрації, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації згідно з планами роботи райдержадміністрації.
138. Організація підготовки і проведення нарад та інших заходів за участю голови райдержадміністрації покладається на відповідні структурні підрозділи апарату райдержадміністрації згідно з тематикою наради (далі - організатори).
139. Організатори нарад та інших заходів в райдержадміністрації самостійно формують порядок проведення, категорії та списки осіб, які запрошуються та плануються до виступу на нараді, готують необхідні інформаційні, статистичні, аналітичні, довідкові матеріали до виступу головуючого (далі - матеріали наради) та інше.
140. При проведенні нарад та інших заходів за участю голови райдержадміністрації за п'ять днів до проведення заходу організатори попередньо погоджують матеріали із заступниками голови (відповідно до розподілу обов’язків) райдержадміністрації.
У разі необхідності заступникам голови райдержадміністрації надаються додаткові матеріали для включення до загального складу документів наради чи іншого заходу.
Питання участі засобів масової інформації у названих заходах та відповідні матеріали, що надаватимуться засобам масової інформації, узгоджується із сектором з питань внутрішньоїполітики та зв'язків із засобами масової інформації апарату райдержадміністрації.

141. Матеріали, що подаються заступнику голови райдержадміністрації, повинні бути підписані керівником структурного підрозділу, що готує захід.
У разі проведення позапланових нарад й інших заходів терміни подання матеріалів визначає керівник апарату райдержадміністрації.
142. Участь в районних заходах голів місцевих рад погоджується з головою райдержадміністрації, інших посадових осіб - із заступниками голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
143. Запрошення на районні заходи голів місцевих рад, інших учасників заходів здійснюється відділами апарату райдержадміністрації, організаторами заходів.
144. Організатори заходу окремо реєструють присутність членів президії, осіб, які виступатимуть та яких нагороджують (у випадках, передбачених порядком денним).
Реєстрація припиняється за дві хвилини до початку наради або іншого заходу. Підсумкові дані реєстрації негайно подаються головуючому на нараді.
Розміщення учасників наради у приміщенні, де проводяться заходи, здійснюють організатори заходу.
145. При проведенні протокольних заходів схема розміщення президії, почесних гостей, керівництва райдержадміністрації та інших учасників заходу погоджується організаторами із керівником апарату райдержадміністрації або заступником голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
146. При розміщенні учасників повинні дотримуватися такі вимоги:
розміщення проводиться згідно з категоріями запрошених;
членів президії, осіб, які виступатимуть та яких нагороджують, розміщують у зручних для виходу місцях;
проводиться резервування місць для організаторів наради, технічних працівників, охорони.
147. Підготовка та проведення нарад та інших заходів за участю заступників голови райдержадміністрації забезпечується відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації.
Дата, час та місце проведення заходів визначаються заступниками голови райдержадміністрації самостійно.
148. За результатами проведення нарад, інших заходів організаторами нарад оформлюються протоколи, доручення голови райдержадміністрації.
За результатами щотижневих х нарад загальним відділом готуються доручення голови райдержадміністрації, які розсилаються виконавцям.

149. За матеріалами нарад і результатами розгляду окремих питань організаторами наради, при необхідності, готується проект відповідного доручення голови або розпорядження райдержадміністрації.
150. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на нарадах за участю голови,заступників голови райдержадміністрації, здійснюється відділом документообігу та контролю.
151. Матеріально-технічне забезпечення нарад, або інших заходів за дорученням заступників голови (відповідно до розподілу обов'язків) здійснює фінансово-господарський відділ.
152. Організатори завчасно письмово погоджують із заступниками голови (відповідно до розподілу обов'язків) питання, пов'язані з технічним обслуговуванням нарад (реєстрація учасників, протоколювання, технічний запис, підготовка приміщень, потреба в технічних засобах тощо).
153. Офіційне повідомлення засобам масової інформації про результати розгляду питань на заходах за участю голови райдержадміністрації, заступників голови райдержадміністрації здійснює сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків із засобами масової інформації апарату райдержадміністрації.

154. Підготовка нарад та інших заходів за участю іноземних делегацій, груп, окремих іноземних громадян здійснюється відповідно до розділу XX Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року №1561 - 12, та Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року № 1893 (зі змінами).
155. Підготовку матеріалів для проведення зустрічей керівництва райдержадміністрації з представниками іноземних делегацій, а саме: програму перебування іноземної делегації, список присутніх на зустрічі, презентаційні матеріали забезпечує Головне управління інноваційно-інвестиційної політики підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації.
Матеріали візуються керівником відповідного структурного підрозділу облдержадміністрації та заступником голови облдержадміністрації (відповідно до розподілу обов’язків).
156. Протокольною атрибутикою відповідно до вимог дипломатичного протоколу забезпечує Головне управління інноваційно-інвестиційної політики підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації та господарський відділ. 157. Організацію заходів, нарад, робочих поїздок, зустрічей в регіонах з представниками засобів масової інформації та під час службових відряджень за участю голови облдержадміністрації здійснює управління аналітично,- організаційної роботи, господарський відділ апарату облдержадміністрації, відділ прес-служби та відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації (за тематикою заходів).
158. Відповідальність за підготовку заходу за визначенням голови облдержадміністрації покладається на одного із заступників голови облдержадміністрації.
Заступник голови облдержадміністрації, відповідальний за проведення заходу, узгоджує дату, час, місце його проведення, проводить наради, визначає структурні підрозділи облдержадміністрації, що відповідають за підготовку заходу, посадових осіб, які готують проекти планів його підготовки та проведення, інші матеріали.
Проекти планів та матеріали з підготовки заходу погоджуються заступником голови облдержадміністрації, візуються ним та відповідальним за його підготовку начальником структурного підрозділу облдержадміністрації, передаються начальнику відділу радників голови облдержадміністрації для погодження головою облдержадміністрації.
159. Організація та матеріально-технічне забезпечення проведення заходів за участю голови облдержадміністрації покладається на заступників голови облдержадміністрації, структурні підрозділи облдержадміністрації.
160. Для підготовки та забезпечення робочих поїздок голови облдержадміністрації по області визначаються відповідні робочі групи.
161. Господарський відділ забезпечує підготовку приміщення для проведення заходу, кімнати президії, туалетні кімнати (за необхідності - приміщення для зняття верхнього одягу). Забезпечує роботу президії необхідними матеріалами (вентилятор, папір, ручки, вода).
162. Відділ радників голови облдержадміністрації забезпечує дотримання громадського порядку під час проведення заходу, організацію супроводу автомобіля голови облдержадміністрації, місця паркування автотранспорту учасників заходу, узгоджує ці питання із управлінням аналітично-організаційної роботи апарату облдержадміністрації під час підготовки матеріалів для проведення заходу.
Головне управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації забезпечує роботу пункту медичної допомоги під час проведення заходу.
Структурний підрозділ облдержадміністрації, відповідальний за підготовку заходу, разом із райдержадміністрацією, виконкомом міської ради міста обласного значення відповідного району (міста), в якому проводиться захід, у разі необхідності, забезпечує організацію роботи пунктів харчування.
Начальник відділу прес-служби облдержадміністрації за погодженням із головою облдержадміністрації забезпечує участь у заході представників засобів масової інформації.
Всі проекти матеріалів щодо підготовки заходів, завізовані начальником структурного підрозділу, відповідальним за підготовку заходу, заступником керівника апарату-начальником управління аналітично-організаційної роботи апарату облдержадміністрації, заступником голови облдержадміністрації, відповідальним за проведення заходу, подаються начальнику відділу радників голови облдержадміністрації не пізніше, як за день до проведення заходу, а у випадках термінової підготовки - за потребою.
Після доопрацювання, у разі необхідності, та візування матеріали у визначений термін передаються начальником відділу радників голови облдержадміністрації голові облдержадміністрації.

Порядок підготовки проектів доповідей та виступів голови
райдержадміністрації
163. При підготовці заходів для голови райдержадміністрації в обов'язковому порядку готуються:
тези виступів (тези вступного та заключного слова з кожного питання окремо)
- у разі підготовки нарад, засідань колегії, консультативних і дорадчих органів райдержадміністрації, урочистих прийомів з нагоди святкових дат і професійних свят, робочих зустрічей, поїздок тощо;
доповіді - у разі підготовки урочистих зборів, мітингів та інших урочистих заходів з нагоди державних свят, ювілейних дат тощо.
164. Тези виступів для голови райдержадміністрації готують структурні підрозділи райдержадміністрації, що здійснюють підготовку відповідних заходів, доповіді – відділ з питань внутрішньої політики та забезпечення доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації.
165. Погоджені і завізовані заступником голови райдержадміністрації (відповідно до розподілу обов'язків) матеріали для виступу подаються не пізніше як за 3 дні голові райдержадміністрації.
166. Підготовку списків державних, професійних, релігійних свят та пам'ятних дат, збір інформації щодо ювілейних дат підприємств, установ, організацій району, ювілеїв міст, районів, селищ здійснює відділ культури та туризму райдержадміністрації, яке їх узагальнює та використовує під час підготовки матеріалів доповідей та виступів голови райдержадміністрації.
167. Складання списків осіб, день народження яких припадає на відповідний місяць, здійснюється відділом організаційно-кадрової роботи.
168. Вітання головою райдержадміністрації керівників області, інших органів виконавчої влади в районі, органів місцевого самоврядування, відомих людей району з нагоди ювілеїв, державних та професійних свят забезпечує відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації, оформлення вітань - відділ фінансово-господарського забезпечення, відправку кореспонденції – відділ документообігу та контролю.
169. Підготовку проектів розпоряджень щодо відзначення заохочувальними відзнаками райдержадміністрації здійснює відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації.

Взаємовідносини райдержадміністрації з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування
170. Взаємовідносини райдержадміністрації з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування здійснюються в установленому законами порядку з метою забезпечення належного виконання покладених на райдержадміністрацію завдань.
Контроль за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади здійснюється у встановленому законодавством порядку.
171. Райдержадміністрація готує та подає зауваження і пропозиції з питань розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць до проектів актів законодавства, що розробляються іншими органами.
З метою врахування громадської думки щодо проекту акта законодавства з питань розвитку конкретної адміністративно-територіальної одиниці, що надійшов від інших державних органів для погодження райдержадміністрацією, може бути проведено його громадське обговорення.
172. Проект акта Кабінету Міністрів України подається Кабінету Міністрів України облдержадміністрацією відповідно до встановлених Регламентом Кабінету Міністрів України вимог.
Проект акта Кабінету Міністрів України подається на розгляд облдержадміністрації структурними підрозділами облдержадміністрації або іншими органами та розглядається в установленому цим Регламентом порядку..
Під час розгляду поданого облдержадміністрацією проекту акта Кабінету Міністрів України голова облдержадміністрації має право брати участь у засіданні Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу.

Висвітлення діяльності райдержадміністрації на веб-сайті
173. Веб-сайт райдержадміністрації є офіційним носієм інформації, що утворюється для висвітлення діяльності райдержадміністрації, інших органів, інформаційної взаємодії з державними та недержавними організаціями, громадськістю, організаціями країн світового співтовариства.
174. Структура, дизайн веб-сайта та регламент його функціонування затверджується головою райдержадміністрації. Обмеження доступу до веб- сайта або його відключення може бути здійснено за розпорядженням райдержадміністрації.
175. Інформація для розміщення на веб-сайті райдержадміністрації формується безпосередньо в структурних підрозділах райдержадміністрації згідно з вимогами до якості текстової інформації.
176. Розміщення інформації на веб-сайті райдержадміністрації здійснюється за погодженням керівником апарату облдержадміністрації або уповноваженою ним особою.
177. На веб-сайті райдержадміністрації обов'язково розміщується така інформація:
основні завдання та нормативно-правові засади діяльності райдержадміністрації;
структура та керівництво райдержадміністрації;
місце знаходження структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі (поштові адреси, номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів у районі), основні функції структурних підрозділів, а також прізвища, імена, по батькові, номери телефонів, адреси електронної пошти їх керівників;
порядок та графік особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації;
окремі розпорядження райдержадміністрації;
інформація про поточні та заплановані заходи за участю керівництва райдержадміністрації, про діяльність райдержадміністрації, її структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування;
стан виконання програм і планів райдержадміністрації;
порядок реєстрації, ліцензування окремих видів діяльності у відповідній сфері (зразки документів, розрахункові рахунки для сплати необхідних платежів, розмір цих платежів тощо);
зразки документів та інших матеріалів, необхідних для звернення громадян до райдержадміністрації;
виконання бюджету;
показники розрахунків за енергоносії;
відомості про сплату місцевих податків і зборів, комунальних платежів, у тому числі тарифи та пільги окремим групам платників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з бюджетом відповідного рівня;
перелік підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління райдержадміністрації;
текст регіональних та цільових програм у відповідній сфері;
відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти;
відомості про наявні в райдержадміністрації вакансії;
перелік установ і закладів соціальної сфери;
державні інформаційні ресурси з питань, що належать до компетенції райдержадміністрації.
У разі розроблення проектів розпоряджень райдержадміністрації, що стосуються життєвих інтересів усіх верств населення, обов'язкове розміщення цих
проектів на веб-сайті райдержадміністрації.
Підрозділ, що подає інформацію на веб-сайт райдержадміністрації, несе повну відповідальність за її достовірність.
178. Структурні підрозділи райдержадміністрації передають інформацію (документи), підписану керівником підрозділу і затверджену керівником апарату райдержадміністрації або уповноваженою ним особою (у тому числі в електронній формі), сектору з питань внутрішньої політики та забезпечення доступу до публічної інформації апарату райдержадміністрації для її розміщення на веб-сайті.
У першу чергу розміщується актуальна оперативна інформація, (інформація про основні події, що відбулися за участю керівництва райдержадміністрації).
На веб-сайті заборонено розміщувати інформацію з обмеженим доступом (таємна, службова).

Відповідальність за порушення законодавства про державну службу
Посадові особи райдержадміністрації, винні у порушенні законодавства про державну службу, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством.


Керівник апарату державної адміністрації                                                                       Н.Ф. Зеленько