MBPCMBPC

Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya    «Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях
Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

Останнє з фотогалереї

Опитування

Чи доводилося Вам звертатися до органів влади для вирішення Ваших проблем, яким був результат звернення?

 

Інформує Мін'юст

 minjust

     Переглянути

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


Про соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Друк e-mail
Вівторок, 19 грудня 2017, 02:00

alt

На території району станом на 1 грудня 2017 року проживає 16 267 пільгових категорій, в тому числі 1191 особа, яка має статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них ліквідаторів:
І категорії - 79,
ІІ категорії – 127,
ІІІ категорії – 59.
В районі виконується програма державного бюджету щодо соціального захисту постраждалих громадян за 5 напрямками видатків, що регламентуються Міністерством соціальної політики України. На 2017 рік заплановано фінансування в обсязі 1млн. 443 тис. 294 грн. Станом на 01.12.2017 року профінансовано 1 млн. 281 тис. 028 грн.

За рахунок коштів державного бюджету 123 особи скористались пільгами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на житлово – комунальні послуги на суму 367.8 тис. грн.; 39 осіб – на тверде паливо на суму 39.8 тис. грн.
З початку року за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за напрямком «Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 01.12.2017 року фактично виплачено 1 млн 10 тис 882 грн; за напрямком «Компенсації за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення у разі звільнення з роботи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 43 тис. 70 грн.
З обласного бюджету на відшкодування витрат, пов’язаних з наданням лікарських засобів та надання послуг зубопротезування на пільгових умовах на 2017 рік передбачено 257тис. 550 грн., станом на 01.12.2017 року використано 211 тис. 077 грн.
Відповідно до районної комплексної міжгалузевої програми «Турбота» на 2014-2020 роки зі змінами у 2017 році з районного бюджету виділено 27 тис.грн. для придбання 98 продуктових наборів громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1,2,3 категорій та вдовам. Відповідно до рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок та умови виплати матеріальної допомоги громадянам за рахунок коштів районного бюджету» від 11.08.2017 № 20-14/VІІ вартість продуктового набору на особу становила 400 грн.
Надано матеріальну допомогу 25 тяжкохворим та малозабезпеченим громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 16,1 тис. грн.
Корсунь-Шевченківською міською радою виділено кошти в сумі 5,4 тис.грн. для придбання 15 продуктових наборів громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Стеблівською об’єднаною територіальною громадою надано грошову допомогу на вирішення соціально - побутових питань 11 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та 1 дитині-інваліду, інвалідність якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою на суму 2,4 тис.грн.
Набутівською об’єднаною територіальною громадою придбано 38 продуктових наборів для вдів ліквідаторів та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1,2,3 категорії на суму 7,8 тис. грн.
Одним із важливих напрамків соціального захисту є організація санаторно-курортного лікування найбільш вразливої категорії осіб з числа постраждалих, а саме потерпілих 1 категорії та дітей-інвалідв, яким встановлено інвалідність, повязану з Чорнобильською кататрофою.
З січня 2017 року вступив в дію Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпчинку. Зокрема, Порядком передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку. Впродовж 2017 року за кошти державного бюджету оздоровлено 29 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, що становить 100 % від потреби, на суму 150 тис.200 грн.
З 1 січня 2018 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до якої за бажанням громадянина, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування, виплачується грошова компенсація з розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це сприятиме реалізації принципу соціальної справедливості.

За повідомленням управління соціального захисту населення райдержадміністрації