Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya    «Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях
Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

Останнє з фотогалереї

Опитування

Які із за значених соціальних проблем Вас найбільше турбує?

 

Інформує Мін'юст

 minjust

     Переглянути

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


На Корсунщині кадрові потреби роботодавців задоволені майже 100 відсотково Друк e-mail
П'ятниця, 11 травня 2018, 08:14

alt

Про послуги служби зайнятості, інноваційні підходи в її роботі, створення нових робочих місць, організацію громадських та тимчасових робіт, а також ряд інших, не менш важливих питань з соціально-економічного життя Корсунщини, йшлося під час робочої зустрічі директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка з головою Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Василем Клименком. До обговорення спільних питань долучилася і директор районної філії обласного центру зайнятості Валентина Германова.


Директор обласного центру зайнятості розповів, що в рамках реорганізації служби зайнятості починаючи з травня поточного року надання послуг населенню та роботодавцям району здійснює Корсунь-Шевченківська районна філія ОЦЗ, утворена на базі районного центру зайнятості.
Під час ділової розмови обговорювалися проблемні питання із життя мешканців району та шляхи їх вирішення.
На сьогодні ситуація на ринку праці Корсунь-Шевченківського району залежить від сезонності виробництва місцевих сільськогосподарських підприємств, у зв’язку з цим навесні та влітку рух робочої сили активізується, а в зимовий період чисельність прийнятих та середньооблікова кількість штатних працівників району зменшується. Починаючи з 2017 року, в порівнянні з попередніми роками, відмічаються стабілізаційні процеси в розвитку ринку праці району.
У ході діалогу також розглядалися питання щодо співпраці служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами. На цей час на Корсунщині утворено 5 ОТГ: Стеблівська, Селищенська, Набутівська, Карашинська та Моринська. Зі всіма громадами підписано угоди про співпрацю, розроблено графіки відвідування мешканців громад спеціалістами філії, в тому числі – у віддалених старостатах.
Щодо співпраці з місцевими роботодавцями директор філії Валентина Германова зазначила, що найбільш активно співпрацюють з службою зайнятості такі ринкоутворюючі підприємства району як – СТОВ «АФ Злагода», СТОВ «АФ Корсунь», ТОВ «НВФ «Урожай», ТОВ «Корсунь-Шевченківська швейна фабрика», ТОВ «Корсунь-Шевченківський цегельний завод», ПРАТ «ВО «ВОСХОД», ПРАТ «Корсунь-Шевченківський верстатобудівний завод» та Селищенський цукровий завод ТОВ «Панда». Тому значна частина наданих вакансій приходиться саме на ці підприємства. З початку 2018 року від цих роботодавців надійшло понад 350 вакансій, тобто 55 % від загальної кількості вакансій заявлених до служби зайнятості району.
«У 2017-2018 роках навантаження на зареєстрованому ринку праці району демонструє стійку тенденцію до зниження. Так протягом 2017 року послугами центру зайнятості скористалася 1 641 безробітна особа, за 4 місяці 2018 року – 949 таких громадян. З початку поточного року за сприянням у працевлаштуванні до районної філії звернулось 430 безробітних», - відзначив Григорій Дендемарченко.
За його словами основні зусилля колективу районної філії спрямовані на забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами та оперативне працевлаштування шукачів роботи. Протягом січня-квітня 2018 року від роботодавців району надійшло 666 вакансій, що на 13 % більше, ніж у відповідний період минулого року, з них 94,2 % були укомплектовані. Збільшення надходження вакансій розширило можливості працевлаштування шукачів роботи.
Одним із важливих питань, яке розглядалося на зустрічі було питання щодо організації тимчасової зайнятості населення. «Громадські, тимчасові, а особливо, сезонні роботи являються додатковим шляхом до зайнятості населення. Протягом 4 місяців 2018 року завдяки тісній співпраці, на умовах співфінансування філії та сільських рад 46 осіб взяли участь у громадських роботах, на які використано 6,7 тис. грн. Такі роботи відбувалися за договором з виконавчим комітетом Моринської сільської ради. Завдяки праці безробітних корсунчан були упорядковані меморіали, пам'ятники, території навколо них, братські могили та інші місця поховання», - наголосив голова районної державної адміністрації.
За його словами всього для організації громадських робіт у 2018 році з місцевих бюджетів виділено 70 тис. грн. Активно долучаються до проведення таких робіт і об’єднані територіальні громади. На цей час Стеблівська, Моринська, Селищенська та Карашинська ОТГ передбачили у своїх бюджетах кошти на проведення громадських робіт. З коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у цьому році передбачається використати 30 тис. грн., це вдвічі більше ніж минулого року.
Стосовно організації інших робіт тимчасового характеру, то вони також користуються популярністю серед роботодавців та незайнятого населення району, оскільки дозволяють підприємству залучити необхідну кількість працівників для виконання додаткових робіт, а громадянам – отримати тимчасову роботу та додатковий заробіток. Цього року в таких роботах брали участь 39 осіб, які займалися упорядкуванням території навколо підприємств, обробкою риби для виготовлення рибних консервів та підсобними роботами на току і в складських приміщеннях.
Під час розмови Григорій Дендемарченко також зауважив, що з 2018 року обласна служба зайнятості активно працює над виконанням заходів, передбачених Програмою державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки, яка спрямована на молодіжну аудиторію. Це надання допомоги учням шкіл та випускникам навчальних закладів щодо вирішення питань вибору професії, побудови професійної кар’єри тощо.
Директор районної філії наголосила, що в умовах загострення проблеми працевлаштування набуває великого значення питання щодо правильного вибору професії, з урахуванням не тільки побажань людини, а й потреб ринку праці. Саме тому, сьогодні важливо і проведення планомірної, постійної профорієнтаційної роботи в районі із шкільною молоддю. «Для корсунських школярів фахівцями філії систематично проводяться профорієнтаційні уроки, семінари, ярмарки професій, дні відкритих дверей навчальних закладів та служби зайнятості, професіографічні екскурсії на підприємствах. Зокрема, у квітні місяці 2018 року проведено 4 Професіографічні екскурсії на підприємства району для учнівської молоді, а у Корсунь-Шевченківському професійному ліцеї відбувся виїзний профорієнтаційний захід для молоді», - відмітила Валентина Германова.
Проведення такої роботи є корисним не тільки для населення, але й має певні переваги і для роботодавців. Так, перед направленням безробітних на навчання, під замовлення роботодавців, попередньо здійснюється професійний відбір із застосуванням психодіагностичного тестування, що в подальшому дозволить безробітному закріпитись на робочому місці, а роботодавцю отримати відповідного працівника. З початку поточного року таке тестування проводилося на замовлення роботодавців – ТОВ "Панда", ТОВ "Корсунь-Шевченківський цегельний завод", СТОВ "АФ "Злагода", ТОВ "АгроУспіх Плюс", СТОВ "Деренківець", Сидорівська філія СТОВ "АФ КОРСУНЬ".
З метою забезпечення роботодавців регіону кваліфікованими кадрами та підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці філією здійснюється професійна підготовка безробітних. З початку року на замовлення роботодавців 176 безробітних підвищували свою кваліфікацію.
«Застосування всього комплексу методів роботи з населенням та роботодавцями, впровадження нових підходів, зокрема відеорезюме, відеовакансії, презентації, електронний кабінет роботодавця, електронна черга для пошукачів роботи, проведення онлайн-співбесід в режимі скайп-зв’язку, запровадження профілювання зареєстрованих безробітних та соціального супроводу за підходом кейс-менеджмент мають позитивний результат. Цього року кадрові потреби роботодавців району задоволенні на 94,4 %, а кількість людей, які отримали роботу зросла на 4 %, що сприяло зниженню безробіття в районі. Так, станом на 1 травня поточного року на обліку в філії перебувало 550 безробітних, що на 8 % менше ніж в минулому році», - підсумував директор обласної служби зайнятості.
Наприкінці зустрічі сторони досягли домовленості щодо подальших спільних дій у вирішенні питань зайнятості мешканців району та розвитку його інфраструктури.

За повідомленням Корсунь-Шевченківського районного центру зайнятості