Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya    «Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях
Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

Останнє з фотогалереї

Опитування

Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто є найбільш гострими?

 

Інформує Мін'юст

 minjust

     Переглянути

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


Зміни щодо нарахування житлових субсидій Друк e-mail
Середа, 16 травня 2018, 08:23

alt

27 квітня поточного року Кабінет Міністрів України постановою № 329 затвердив зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, які зроблять програму більш справедливою і адресною.
Верифікація субсидіантів, яку проводить Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій.
Внесені зміни в програму скоротять випадки зловживань, які, на жаль, стали непоодинокими.
За період з травня 2017 року по квітень 2018 року за результатами верифікації повернуто до державного бюджету 175,3 тис. грн.
Що змінилося з 1 травня ?

Наказом Мінсоцполітики затверджені нові форми заяви та декларації, на підставі яких буде призначено субсидія на наступний період таким категоріям:
• внутрішньо переміщеним особам;
• особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
• особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
• особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.
Отримувачам субсидій, в яких не змінився рівень доходу, склад сім»ї як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі.
В даний час інформаційно-обчислювальним центром очікується доопрацювання програмного забезпечення щодо призначення субсидій, після якого буде проведено перерахунок.
З 1 травня відповідно до внесених змін житлова субсидія не призначається, якщо :
- загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
- у складі домогосподарства є працездатні особи, у яких взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
- наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;
- здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн (у т.ч. набуття права власності);
- наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Але слід зазначити, що субсидія може призначатися за рішенням комісій по призначенню державних соціальних допомог у виняткових випадках, крім звернень громадян, у яких загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м2 квартира, 200 м2 будинок та щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб.
З 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання, тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.
При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, керуємося нормами статті 3 Сімейного кодексу України.
Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
Розмір пенсії враховується за місяць, що передує місяцю звернення.
Хочу звернути увагу, що постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.
Також внесені зміни до соціальних нормативів. Соціальну норму на газове опалення знижено з 5 до 4,5 м3 на 1 м2 площі. Для електроопалення норму зменшено з 51 до 30 кВт/год. на 1 м2.
Що стосується монетизації невикористаних сумсубсидії з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб.метрів природного газу ( 695,79 грн.) або вартості 150 кВт/год. електричної енергії ( 135,00 грн.), то ці кошти як і минулого року перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.
З цією метою до 1 вересня в районі буде здійснюватися прийом заяв від одержувачів субсидій. Від міського населення спеціалістами управління, від сільських жителів уповноваженими територіальних громад.
Розрахунок невикористаних сум субсидій та підготовка списків осіб, у яких зазначені відповідні суми невикористаної субсидії, проводиться організаціями – надавачами послуг до 1 червня.


За повідомленням управління соціального захисту райдержадміністрації