Зворотній зв'язок з владою

phone_liniya    «Гаряча лінія» для інформування при надзвичайних ситуаціях
Телефон (04735) 2-01-30

Оголошення

Останнє з фотогалереї

Опитування

Які соціально-економічні проблеми для Вас особисто є найбільш гострими?

 

Інформує Мін'юст

 minjust

     Переглянути

Доступ до публ. інформації

 

Переглянути

Корсунь-Шевченківська міська рада
Корсунь-Шевченківське педагогічне училище
Відділ освіти Корсунь-Шевченківської РДА
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Державний реєстр виборців
Міністерство доходів і зборів України
Державний фонд


Нарада з податківцями
Вівторок, 06 лютого 2018, 10:41

Пояснювали, як сільським бюджетам стати бюджетами розвитку
17 січня за участі голови райдержадміністрації Володимира Потапенка відбувся семінар-навчання для сільських голів та секретарів сільських рад району. Завітали й керівники сільгоспідприємств та фермерських господарств. Ще до початку роботи В.М.Потапенко зауважив, що, як і варто було очікувати, на захід прибули ті керівники, які сумлінно сплачують податки. Решта ж вкотре не з’явилися.

Із представниками органів місцевого самоврядування обговорено п’ять питань. Зокрема про проведену роботу з наповнення районного бюджету за 2017 рік та перспективи на 2018 рік доповів начальник Смілянської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області Анатолій Мовчан.
— Справді, є випадки, коли у нашому районі податки сплачуються згідно з виплаченими 3-4,5% за оброблювані паї, — підтвердив сказане податківцем голова райдержадміністрації. — Тоді як прибутковий податок використовується на утримання доріг, медичної галузі та ін. У нас є сільські голови, які порушують питання щодо збільшення орендної плати за паї, однак є й такі, які лише очікують на заробітну плату. У багатьох селах району майже нульовий акциз. Звичайно, легше звинувачувати керівників держави у своїх бідах, поганих дорогах, ніж самому починати щось робити для усунення проблем. Ми обов’язково проведемо ревізію землі у селах.
Окремо А.А.Мовчан зупинився на проблемі з одноосібниками:
— Людей, які особисто обробляють власні паї, небагато. Частіше хтось один, не афішуючи, обробляє по кілька ділянок та нелегально сплачує їх власникам гроші. При цьому обманутими залишаються й орендодавці.
Тим часом виробники, які законно і в повному обсязі сплачують податки, підтримують соціальну сферу населених пунктів, де працюють, обурюються, що поряд така несправедливість, — пояснив він. — І хто повірить, що в частині господарств працівники отримують мінімальну заробітну плату, особливо комбайнери у жнивну пору? Не секрет, що коштів, зароблених під час жнив, декому вистачає чи не на рік, а є випадки, що люди на деякий час міняють свою основну роботу, аби по можливості сісти на комбайн та добре підзаробити.
Гостро стоїть питання зі сплати орендної плати одноосібниками, які мають комбайни, трактори, перебувають на обліку у центрах зайнятості і при цьому надають послуги не лише у своєму районі, а й в сусідніх.
Нагадавши про те, що основний податок, завдяки якому наповнюється районний бюджет, це податок на доходи фізичних осіб, Анатолій Анатолійович розповів, як деякі сільські голови покривають недобросовісних платників-сільгоспвиробників. Останні подекуди, сплачуючи, скажімо, 8% з паю його власникам, офіційно подають інформацію з заниженими цифрами, а отже, й меншими податками. При цьому по області середній показник орендної плати за паї 6,6%. Він вказав на ситуації, коли один сільгоспвиробник у різних селах сплачує різний процент пайовикам або різні виробники в одному селі сплачують різну орендну плату. І закликав не звертати уваги на байки, що, мовляв, десь земля гірше родить, то й заплачено менше. «Де наділи,
Виступаючий назвав господарства, де середня зарплата не нижча 6,5-7 тисяч гривень. Серед таких ТОВ «Сільгосптехніка» зі Шполи, ФГ «Деметра» з Матусова, «Ангус» з Ярославки та ін. Звертаючись до присутніх сільських голів, він закликав їх стимулювати місцевих сільгоспвиробників працювати легально. «Коли працівники податкової приїжджають до села, опитуючи його жителів, буває, сільські голови перед тим просять людей нічого не розповідати. Доки голови сіл не проводитимуть відповідну роботу з наповнення місцевих бюджетів у своїх населених пунктах, доти справа не зрушить з місця. І лише тоді можна буде побачити, що коштів вистачатиме на розвиток села, адже поки що у нас перевірок без донарахувань не було», — вважає він, навівши приклад, як розвивається соціальна сфера у Моринцях Шполянського району. За словами податківця, тамтешній сільський голова береться встановлювати ліхтарі вуличного освітлення на сонячних батареях. Сьогодні це недешево, та згодом справа окупиться і освітлення стане безкоштовним.
Сільські голови задавали свої питання начальнику Смілянської ОДПІ А.А.Мовчану. Лозуватського сільського голову Станіслава Бойка цікавило, до чиїх повноважень нині належить розпоряджатися землями поза межами населеного пункту. А також — який вплив мають сільські голови на місцевих сільгоспвиробників, якщо договори про оренду землі вони укладали в райдержадміністрації. Щодо першої частини питання податківець пояснив, що землями поза межами населеного пункту розпоряджається Держгеокадастр, а сільські голови вправі провести їх інвентаризацію. А щодо іншої частини питання, то голови можуть звертатися до податківців, коли підозрюють занижену плату за орендовані паї та менші податки до місцевих бюджетів.
— У Лебедині, Лип’янці та інших селах сільські голови не побоялися порушити питання збільшення відсотків. Робота проводиться й у Водяному, Соболівці. Хоч декому з них звучали й погрози, та робота робиться, — зауважив начальник Шполянського відділення Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Петро Стеценко. — Скажімо, саме з допомогою сільських голів ми могли б виявити недобросовісних отримувачів субсидії.
Перед тим, як задати власне питання, фермер … Карасюк з Лебедина поінформував, що сплачує 9% пайовикам за орендовані паї. Він звернувся до начальника Смілянської ОДПІ посприяти в найближчому майбутньому співставленню сплати податків фермерами та одноосібниками.
А Топильнянський сільський голова Михайло Барбаш висловив думку про те, що добре було б для деяких виробників запровадити не стільки податки з прибутків, а податки з видатків.
Підбиваючи підсумки семінару-навчання, голова райдержадміністрації Володимир Потапенко нагадав про зобов’язання сільських голів щодо покращення життя громад та соціально-економічного розвитку сільських рад, наповнення місцевих бюджетів, створення нових робочих місць. Крім того, запевнив присутніх, що не залишиться осторонь і підтримуватиме у реалізації планів сільську владу.